Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Sport > atletika

David Jarolímek z Bílé Třemešné je mistrem ČR v hodu diskem

Redakce / 21.09.2021, Dvůr Králové nad Labem
Patnáctiletý student pardubického sportovního gymnázia David Jarolímek se stal o víkendu mistrem ČR v hodu diskem. Výkonem 56,46 m si nejen vylepšil svůj osobní rekord, ale během dvou let jej zároveň posunul o více než 20 metrů.


Loni byl David na mistrovství ČR v hodu diskem na 2. místě, a stejně jako letos tak měl zaručený postup na mezinárodní závody do Znojma v kategorii starší žák. Bohužel jak loni, tak letos jsou tyto závody zrušeny. 

David letos naposledy závodí v kategorii starších žáků, a to za TJ Sokol Hradec Králové, kam přestoupil z oddílu atletiky TJ Dvůr Králové nad Labem. Jeho trenérem je Milan Brzek, který na Davida nově dohlíží i na sportovním gymnáziu v Pardubicích. Příští rok Davida čeká přestup do dorostenců. Věříme, že ani ve starší kategorii se neztratí. 

David se kromě hodu diskem neztratil na proběhlém mistrovství ani ve vrhu 4kg koulí, kde svým osobním rekordem 14,32 m skončil na pěkném 5. místě. 


Kateřina Sekyrková

Zdroj: online.atletika.cz

Foto: rodinný archiv D. Jarolímka

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 708x
 
24.05.2023 - U jičínské nemocnice vznikne nový pavilon psychiatrie spojený se dvěma podzemními patry pro parkování.
22.05.2023 - Informujeme o výluce traťové koleje v úseku Hostinné - Kunčice nad Labem - Vrchlabí ve dnech 29.5. - 15.6.2023.
27.04.2023 - Sváteční prodej: 1. května prodej bez omezení, ale 8. května počítejte s omezením prodeje ve velkých prodejnách
19.04.2023 - Malé obchody v obcích do 1 tisíce obyvatel obdrží v našem kraji celkem více než 3,8 milionu korun na provoz z dotace ministerstva průmyslu.

Volná pracovní místa
Učitel 1. stupně ZŠ (ZŠ a PrŠ DKnL)


Pomocný kuchař/ka (Domov důchodců)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ Sch. sady)


Kalendář akcí