Vyhledej
Novinky emailem
Šikovné nákupy
Zvičina > Názory/fotky/videa > Kateřina Sekyrková

Jiří Drahoš vyhrál ve 3 okrscích ve Dvoře Králové, nebyly v regionu výjimkou

Redakce / 15.01.2018, Královédvorsko
Ačkoliv pro náš region se zdály být důležitější proběhlé senátní volby, vraťme se k výsledkům 1. kola voleb prezidentských. Zvítězil Miloš Zeman s 38,56 % před Jiřím Drahošem (26,6 %) a všichni se již připravují na kolo druhé. Zajímavostí jsou však okrsky v republice, kde Miloš Zeman nevyhrál. Kromě horských oblastí, kde se výsledek přičítá návštěvě lyžařů z hor, překvapily totiž i okrsky v Podkrkonoší včetně Královédvorska a Hořicka.

Bohužel z ČSÚ nejsou dostupné údaje o počtu voličských průkazů, které by tyto úvahy o vítězství druhého kandidáta - Jiřího Drahoše - potvrdily. Lze tak usuzovat jen dle výše účasti na volbách v daném okrsku.

Ve Dvoře Králové získal Jiří Drahoš větší počet hlasů než Miloš Zeman hned ve 3 okrscích ze 17: v okrsku č. 9 (DDM Jednička), č. 1 (bývalá budova ZŠ Komenského) a č. 4 - Emtex (Sylvárovská ulice). Vítězství to bylo vždy těsné. 

Vyšší procento hlasů získal Jiří Drahoš v Trotině, a to 39 % (M. Zeman 29 %)

Překvapivých 55 % získal Jiří Drahoš v obci Borek u Lázní Bělohrad, kde dosáhl Jiří Drahoš vítězství i v okrsku č. 3. 

Jiří Drahoš se může chlubit svým vítězstvím i v Hořicích - zde dosáhl vyššího procenta hlasů než Miloš Zeman v okrsku č. 6 a č. 1 v Bílsku u Hořic, kde byla dosažená procenta vyšší (41 %).

V jednom trutnovském okrsku (č. 34) se Miloš Zeman dokonce umístil až na 3. místě - po M. Horáčkovi a J. Drahošovi. V Trutnově zvítězil J. Drahoš jen v jednom z okrsků.

O posledním lednovém víkendu (26.-27. ledna 2018) nás čeká druhé kolo prezidentských voleb. Ty budou již pro voliče z našeho obvodu odpočinkové - dvoje volby v jeden den byly náročné i pro členy komisí a přípravné týmy. Nyní se budou muset občané rozhodovat jen mezi dvěma kandidáty: Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem. 

Volební účast se opět čeká nad 50 %. V roce 2013 byla v 1. kole 61,31 %, ve druhém kole klesla těsně pod 60 %  (59,11 %).

Své tipy na výsledek letošních prezidentských voleb můžete psát do komentářů :-)

Kateřina Sekyrková


Související články
Volební obvod č. 39 opět rozdělen na 2 části - aneb Krkonoše versus Podrkonoší podruhé
Průběžné výsledky senátních a prezidentských voleb v našem regionu. Jan Sobotka získal dvojnásobek hlasů než Jiří Hlavatý. U prezidenta bude duel Zeman x Drahoš
Výsledky senátních doplňovacích voleb na Královédvorsku
Vaše komentáře
jdeme k volbám15.01.2018 18:43, Reagovat
Volíme Drahoše, Miloše hodíme do koše !!!!
Re: jdeme k volbámVladimír, 26.01.2018 21:44, Reagovat
Drahoš šel do koše, volil jsem Miloše !!!!!!!!!!!!!!!
Souhlas, 15.01.2018 15:30, Reagovat
Moc hezky napsané,nelze jinak než souhlasit.
Re: SouhlasKožený, 17.01.2018 22:35, Reagovat
A co mlčící většina? Pět let zpátky to bylo podobně.
Škoda, že jich nebylo více15.01.2018 10:43, Reagovat
Škoda, že podobných okrsků nebylo více.
Nechápu, jak tohoto lháře může někdo volit. Viz. vyjádření hned po volbách, že ho podporovala řada osobností, jako Gott, které Gott hned popřel!
Lidi probuďte se! Pokud si myslíte, že víte, co od něj můžete čekat, to není pravda! Vždyť v jednu chvíli řekne to, a za pár dní úplně otočí!!!
Sice jsem volil jiného kandidáta, pana Hilšera, měl jsem však těžké rozhodování. Pan Drahoš něco dokázal a to čestně! Ne útočením na ostatní, hulvátstvím atp., jako Zeman. Jak máme děti učit, aby byli čestní a slušní, když od prezidenta slyšíme sprosťárny a lži.

Prosím, ať si můžeme vážit pana prezidenta! I když s některými názory třeba nemusíme souhlasit.
Re: Škoda, že jich nebylo víceoponent, 22.01.2018 15:38, Reagovat
A co tak důležitého J. Drahoš dokázal ? Nevím o ničem a donedávna jsme o něm vůbec nevěděli.. Nebo ho ctí to, jak kope do M. Zemana ve snaze vyhrát za každou cenu, ubožák ? Tak neagitujte a nechte každého, ať se rozhodne sám. To právo, naštěstí, ještě máme než nám ho J. Drahoš zatrhne, pokud bude u moci...
Re: Re: Škoda, že jich nebylo více23.01.2018 11:31, Reagovat
Ono vedení akademie věd pro vás je nic? Co jste dokázal vy?
Kopání do Zemana? Většina kopání je spíše od voličů a většina toho "kopání" je pouze vyvracení lží a případně poukazování na fakta. A co to kopání do pana Drahoše? Snůšky lží a nenávisti? Podívejte se jen na svůj příspěvek. Co by vám mohl pan Drahoš zatrhnout, pokud bude u moci? Sám asi nic, protože nemá takové ambice jako pan Zeman - vládnout spolu s Babišem.
Podívejte se na článek od ANO: https://www.anobudelip.cz/cs/o-nas/blogy/11543/milos-zeman-byl-a-je-ochrancem-korupce. Je z roku 2012, tj. nejedná se o nynější předvolební boj! Tady se teprve dočtete, co všechno má pan Zeman na triku. A jak ze zákulisí řídí vše i dnes. Proč asi nechce zveřejnit, kdo platí jeho kampaň? Kdo zveřejňuje lži o panu Drahošovi? Ne, on to není pan Zeman, jsou to jeho sluhové - spolek přátel a strana SPO, která je v dluzích mu platí kampaň, kdepak na to berou najednou peníze?
Samozřejmě, máte právo se svobodně rozhodnout, ale měl byste si uvědomit, koho volíte. Že pan Zeman svými pololživými sliby se nechal zvolit, to ještě neznamená, že něco dokázal Stačí se podívat zde, kdo a jak mluví pravdu a kdo si ji ohýbá a záměrně pravdu nemluví: https://demagog.cz/vypis-recniku
Koho budete mít raději za souseda? Lháře a sebestředného člověka, který vám něco slíbí, ale druhý den to hned popře, nebo někoho kdo je čestný? Já čestného člověka. A stejného chci i za prezidenta. Pokud vy ne, je mi ČR líto. A hlavně mých dětí, kteří tu budou muset vyrůstat.
Re: Re: Re: Škoda, že jich nebylo víceoponent, 23.01.2018 13:33, Reagovat
Koho bych radši za souseda? Rozhodně ne imigranta - surového, bezohledného, vraždícího, s rukou nataženou pro soc. dávky. Podobných už tu máme habaděj. To, co se píše o leckterém politikovi v médiích, neberu tak úplně vážně, jsou tam i lži i pomluvy. Úsudek si dělám vlastní hlavou. Třeba ji mám hloupou, budiž, ale vím, co říkám i proč to říkám. Takže vlastním dětem se asi za nějaký čas budete zpovídat Vy. A nejen svým dětem, i těm ostatním. A že J. Drahoš vedl AV ? Nenechte se vysmát !!! Jen plnil směrnice shůry. Vynořil se bůhvíodkud a Vy děláte, jakobyste ho znal léta.
Dál nemám zájem pokračovat v diskuzi. Já mám svůj názor a Vy taky svůj. Tož si je ponechme, čas ukáže.....
Re: Re: Re: Re: Škoda, že jich nebylo vícePavel, 23.01.2018 21:33, Reagovat
Tak tohle bych i podepsal.

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 3119x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov sv. Josefa v Žirči)

Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí