Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Služby občanům > Politika

Výsledky senátních doplňovacích voleb na Královédvorsku

Redakce / 13.01.2018, Královédvorsko
Novým senátorem se stal pro obvod č. 39 Jan Sobotka z Vrchlabí. K funkci starosty a krajského zastupitele tak na více než 2 roky přidal funkci senátora. Královédvorsko mělo svého kandidáta i ve finálovém duelu, a tak není divu, že výsledky se zde odlišují od zbytku volebního obvodu.

Podporu měl Jiří Hlavatý hlavně ve Dvoře Králové, kde získal 62,6 %, téměř o 5 % více než v 1. kole, celkem však 4242 hlasů z 6776 hlasů. K volbám přišlo ve Dvoře Králové v 2. kole celkem 59,2 % voličů. 
Celkem Jiří Hlavatý dostal dokonce více hlasů než v roce 2014, kdy vyhrál v senátním duelu proti Adolfu Klepšovi. Na vítěztví 2. kole doplňovacích senátních voleb to však nestačilo. 

V okolních obcích na Královédvorsku již tak jasnou převahu Jiří Hlavatý neměl, dokonce v některých z nich i prohrál - např. v obci Kuks, Nemojov, Třebihošť, Vítězná, Zdobín, Choustníkovo Hradiště, Velký Vřešťov  (vždy těsně o pár procent....).
Nejhorší výsledky měl na Královédvorsku Jiří Hlavatý ve Stanovicích, kde pana Sobotku podpořilo 75 % voličů, podobně jako v Kohoutově (73,58 %). Naopak přes 85 % voličů dalo hlas panu Hlavatému v Bílých Poličanech.

Ve Vrchlabí, odkud je druhý kandidát - Jan Sobotka, přišlo k volbám 62,86 % voličů a dali svému starostovi 89,65 % hlasů. Výrazné procento hlasů dali pan Sobotkovi voliči také v Trutnově, kde získal 72,06 % hlasů.

Krásná čísla vyšla v obci na kraji Královédvorska - v Trotině, kde dosažená procenta vítěze a poraženého byla 55,55 % x 44,44 %.


Kateřina Sekyrková
Zdroj: www.volby.cz

Související články
Dnes opět POD OBRY. Jiří Hlavatý naživo ve středu 10. ledna, Jan Sobotka dnes ve čtvrtek 11. ledna
Rozhovor POD OBRY s Janem Sobotkou - částečný ústup automobilky Škoda z Vrchlabí do Kvasin, vztah Krkonoš a Pokrkonoší a řada dalších témat. Podívejte se na záznam celého rozhovoru.
Novým senátorem se stane Jan Sobotka - starosta Vrchlabí a krajský zastupitel má po sečtení 90 % okrsků velký náskok v podobě 66,5% podpory voličů.
Jiří Drahoš vyhrál ve 3 okrscích ve Dvoře Králové, nebyly v regionu výjimkou
Politická strana ODA miliardáře Sehnala odkopla kandidátku do Senátu Blanku Horákovou
Vaše komentáře
Dobrá zprávaJoska, 14.01.2018 06:29, Reagovat
Konečně pozitivní zpráva. A ten schizofrenik, at' se jde léčit. Ve schránce jsme měli od něj dopis: "... prosím volte mě ..." Jak ubohé a ponižující ... chudáci lidi, co pod ním pracují ...
Re: Dobrá zpráva14.01.2018 15:41, Reagovat
... a podle razítka na obálce jde dohledat, za čí peníze to nechal rozeslat
Re: Dobrá zprávaVilem, 14.01.2018 21:16, Reagovat
V každém případě bude možnost sledovat rozdíly senátora toho či onoho....
Re: Dobrá zpráva15.01.2018 10:34, Reagovat
Dobrá zpráva to určitě je. Kdo si poslechl rozhovory s panem Sobotkou a panem Hlavatým zde vystavené, jistě si všiml, že pana Hlavatého u dopravní situace zajímalo to, že "obchvat" Dvora má vést přes "jeho" tenisové kurty kolem Kauflandu a připojení k plánované ČOV přes softball. Tenisové kurty plánuje přesunout do Podhartě (na otázku pana redaktora, zda nebudou údery rušit okolí, prý ne, ale to nedovedu posoudit). Pan Sobotka řešil to, že během výstavby dálnice může vzrůst doprava do západních Krkonoš právě přes Dvůr a již řešili dopravní koncepci i s ohledem na Dvůr.
I kdyby neudělal pan Hlavatý kiks s parlamentními volbami, rozhodl jsem se pro pana Sobotku, protože mi přišel jako pán na správném místě, který má přehled o celém kraji, nejen o své Jutě.
Re: Dobrá zprávaOndřej, 15.01.2018 11:34, Reagovat
Dobrý den, pane Josko. Pan Hlavatý evidentně nevěděl, co vlastně chce. Nechal se zvolit do poslanecké sněmovny, aniž by tam chtěl pracovat, udělal hloupost, ale za ni byl adekvátně odměněn výsledkem druhého kola voleb do Senátu. Věřím, že se poučil a příště do politiky nepůjde, když to zcela zjevně neumí.
Nadávat úspěšnému řediteli firmy do schizofreniků je však trochu silná káva, nemyslíte? Udělal chybu a veřejnost to správně reflektovala (i já volil pana Sobotku). Buďme rádi, že se nám nyní snad konečně přestane zbytek republiky oprávněně smát a nechme již pana Hlavatého pracovat na tom, co umí nejlépe. Na rozvoji společnosti Juta.
Re: Dobrá zpráva, 15.01.2018 13:06, Reagovat
Už jsem to napsal u jiného článku, ale musím to zopakovat i zde. Léčit by jste se měl jít vy, když jste o půl sedmé ráno pravděpodobně "vožralej".
Re: Dobrá zprávaBohouš, 15.01.2018 21:17, Reagovat
Jsem zvědavý, jak pozitivně budete koukat, až při zúčtování zjistíte, kolik Kč k nám poslal a co všechno pro Dvůr pan Sobotka udělal.
Snad bych se i vsadil, že výsledek bude "0" (nic).

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1387x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa
Mzdová účetní (JUTA, a.s.)Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí