Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Služby občanům > Politika

Průběžné výsledky senátních a prezidentských voleb v našem regionu. Jan Sobotka získal dvojnásobek hlasů než Jiří Hlavatý. U prezidenta bude duel Zeman x Drahoš

Redakce / 13.01.2018, Aktualizováno , KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Od 14 hodin začalo sčítání prvního kola prezidentských voleb a druhého kola voleb senátních. Budeme vám sem dávat průběžné výsledky. Zatím se podívejte na předchozí články, které se voleb týkaly.
Sečteno 95 % hlasů v senátním obvodu. Náskok Jana Sobotky narostl na 66,5 %. Sledujte však absolutní čísla - Jiří Hlavatý s počtem hlasů, které získal v těchto senátních volbách, v roce 2014 zvítězil!! Dnes je poražený.


Výsledky senátních voleb v TrutnověSenátní volby v Úpici byly vyrovnanější, než jinde:Ve Vrchlabí vyhrál Jan Sobotka s 90% podporou. Účast voličů skoro 70%
Ve Dvoře Králové dle očekávání zvítězil Jiří Hlavatý se 60% podporovou. Volební účast je 56%
Prezidentské sčítání už je takřka hotové - 99% (celorepublikové výsledky)
Regionální výsledky se nijak výrazně neliší od celorepublikových výsledků. 
Již nyní je zřejmé, že za 14 dnů půjdou voliči regionu č. 39 volit letos potřetí a budou se rozhodovat mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem.

Prezident v okrese Trutnov - výsledky téměř stejné s celorepublikovými


Prezidentské volby na Královédvorsku


Výsledky prezidentských voleb v Praze (vítěz Jiří Drahoš)

 


Výsledky prezidentských voleb v zahraničí (Vítěz Jiří Drahoš, 2. Pavel Fisher)Podrobné výsledky prvního kola Senátních voleb před týdnemPořadí

1. Jan Sobotka (STAN) 
2. Jiří Hlavatý (hnutí ANO)
3. Klára Sovová (NEI - Nezávislá iniciativa)
4. Jaroslav Dvorský (Pirátská strana)
5. Iva Řezníčková (KSČM) 
6. Karel Šklíba (ČSSD)
7. Luďka Tomešová (SPD)
8. Blanka Horáková (ODA)
9. Terezie Holovská (nezávislá kandidátka)

Výsledky se značně lišily v jednotlivých oblastech regionu. Na Královédvorsku má stále vysokou podporu Jiří Hlavatý - v obcích okolo Dvora Králové měl i v letošních volbách přes 50 %  (Vlčkovice, Dubenec) a Sobotka jen 13 %, respektive 10 %. Ve Dvoře Králové získal Hlavatý 57 % a Jan Sobotka 18,5 %. 

Nejvíce hlasů získal Jiří Hlavatý v Bílých Poličanech (43 z 44 hlasů - 93,47 %) a v Bílé Třemešné (přes 63 %), Jan Sobotka ve Vrchlabí (76,8 %).

V Trutnově se výsledky rozložily mezi více kandidátů - nejvíce získal Jan Sobotka (28,59 %), Jiří Hlavatý v Trutnově 17 % hlasů, Klára Sovová 15,58 %, Jaroslav Dvorský 15,35 %.

V Úpici zvítězil Karel Šklíba se 30 % hlasů před Jiřím Hlavatým s 25 %. 

V Malé Úpě - Pomezní boudy na hranicích s Polskem zvítězila Klára Sovová se 40% hlasů a Jiří Hlavatý zde nezískal od 107 možných a 15 dorazivších voličů ani jeden hlas. Klára Sovova zvítězila také v Peci pod Sněžkou.

Volební účast

Největší volební účast měla Pec pod Sněžkou (29,49 %), města Vrchlabí, Dolní Kalná a Bílá Třemešná se dostala přes 27 %, a dokonce jeden ze 2 okrsků v Bílé Třemešné překročil 50% hranici volební účasti. Dvůr Králové se přiblížil k hranici 27 % (26,95 %), v Trutnově přišlo "jen" 23,12 % voličů. 

Volební účast v 1. kole senátních voleb byla v obvodu č. 39 před 4 lety 38,6 %, v druhém kole již byla jen 16,69 %. Tehdy se však nejednalo o doplňovací senátní volby, u kterých je účast dle statistiky ČSÚ je u doplňovacích senátních voleb výrazně nižší, dokonce i pod 10 %. 

O senátorovi za volební obvod Trutnov do roku 2020 se tak rozhodne příští víkend - 12.-13. ledna 2018, kdy 2. kolo doplňovaích senátních voleb bude probíhat souběžně s prezidentskými volbami. Ve volebním obvodu tak budou moci voliči házet do urny v jedné úřední obálce volební lístky dvou různých voleb. Případný voličský průkaz se vydává na příští víkend na oboje volby (pro občany obvodu č. 39). Posledním termínem pro podání žádosti přímo na úřadě je středa 10. ledna 2018.

Senátní doplňovací volby probíhaly za velkého zájmu médiií včetně televize. Nejen voliče z Trutnovska zajímá, zda opět vyhraje Jiří Hlavatý, kvůli kterému se tyto doplňovací volby konají. 

Kateřina Sekyrková, Jan Holan
Zdroj: ČSÚ

Související články
Beseda senátorských kandidátů POD OBRY - záznam živého přenosu
Dnes opět POD OBRY. Jiří Hlavatý naživo ve středu 10. ledna, Jan Sobotka dnes ve čtvrtek 11. ledna
Jiří Hlavatý v rozhovoru Pod obry mluvil o práci senátora, o hledání nástupce v Jutě a řadě dalších věcí. Podívejte se na záznam.
Rozhovor POD OBRY s Janem Sobotkou - částečný ústup automobilky Škoda z Vrchlabí do Kvasin, vztah Krkonoš a Pokrkonoší a řada dalších témat. Podívejte se na záznam celého rozhovoru.
Jiří Drahoš vyhrál ve 3 okrscích ve Dvoře Králové, nebyly v regionu výjimkou
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 2997x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa
Mzdová účetní (JUTA, a.s.)Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí