Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Vzdělávání > střední školy

Domov mládeže při SPOŠ navýšil kapacitu o 30 míst, zájem je velký

Redakce / 8.09.2022, Dvůr Králové nad Labem, sposdk.kralovedvorsko.cz
Domov mládeže, který se nachází v ulici Milady Horákové v rámci areálu SPOŠ, se dočkal navýšení kapacity o 30 míst díky kompletní přestavbě 11 pokojů s vlastním sociálním zařízením. Nechybí zde ani studovna a společenská místnost.

FOTOGALERIE - SPOŠ Domov mládeže po rekonstrukci

Domov mládeže je vyhledávaným řešením pro žáky, kteří nemají bydliště v místě školy. Královédvorský domov mládeže je vyhlášený zejména volnočasovými aktivitami, které se zde ubytovaným žákům nabízejí. Loni škola poskytla zázemí v domově mládeže 210 žákům, stále však byli zájemci, na které se nedostalo. Vedení školy se proto rozhodlo o navýšení kapacity rekonstrukcí jedné z budov a letos služby domova mládeže využívá 234 dojíždějících žáků.

Nově zrekonstruovaná budova je aktuálně již plně obsazena chlapci převážně z oborů informatika, cestovní ruch, bezpečnostně právní činnost a aplikovaná chemie. V domově mládeže jsou žáci ubytováni v buňkách s vlastním sociálním zařízením, ve dvou až třílůžkových pokojích. Všechny pokoje jsou vybaveny novým nábytkem a televizí. Společenské místnosti (klubovny) a vybavené kuchyňky jsou umístěny v každém poschodí domova. Samozřejmostí je možnost připojení na wi-fi.

Na školu, která nabízí 7 oborů, se hlásí žáci i ze sousedních krajů, výjimkou není ani žák s bydliště v Praze. Studium na této škole se tak díky této krajské investici zpřístupní dalším 30 zájemcům ze širšího okolí. 

SPOŠ je krajskou příspěvkovou organizací a spravuje ve Dvoře Králové více budov, kde ubytovává své žáky. Hlavní budova domova mládeže se nachází v objektu, ve kterém sídlí i ředitelství školy (ul. Elišky Krásnohorské 2069), cca 10 minut od centra města. Od nově rekonstruovaného objektu je vzdálená pouhou minutu chůze. Žáci to mají také kousek jak do jídelny, tak do sportovního areálu školy. Areál nabízí dvě víceúčelové hřiště s umělým povrchem a hřiště na plážový volejbal. Studenti mohou využít také nově vybavenou posilovnu, moderní běžící pásy, stoly na ping-pong a kulečník. Veškeré sportovní vybavení (horská kola, míče, pálky na stolní tenis, lyže, brusle, líný tenis atd.) si mohou žáci na domově zapůjčit. Žáci mohou také využít i moderně vybavenou multimediální místnost na promítání filmů, nebo relaxační místnost k odpočinku a poslechu hudby.

Škola má ve svém areálu vedle rekonstruované ubytovny i další budovu, která však patří městu a která také kdysi bývala ubytovnou. Od března 2022 ji využívají jako svůj dočasný domov uprchlíci z Ukrajiny. Zájemce o trvalý pobyt se postupně daří umisťovat do podnájmů, z původních 45 běženců v této dlouho opuštěné ubytovně přebývá 25 lidí. 

Ve fotogalerii jsou pro porovnání fotky rekonstruované budovy historické a současné. 

Zdroj: Královéhradecký kraj, SPOŠ Dvůr Králové Další články SPOŠ Dvůr Králové nad Labem

Související články
Počet přihlášek na střední školy ve Dvoře Králové pro šk. rok 2023/2024
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 556x
 
Kontakt


  Střední průmyslová škola
    a střední oborná škola 

Elišky Krásnohorské 2069
544 01 Dvůr Králové nad Labem

Telefon: 499 320 195, 499 622 215
Web: www.sposdk.cz
E-mail:info@sposdk.cz
Identifikátor datové schránky: gibw2dc

Kalendář akcí