Vyhledej
Nejčtenější články
Zvičina > Turistika

Turistice v zasněženém kraji dnes brání vysoké mrazy

Redakce / 7.01.2017, Královédvorsko
Ačkoliv rekord dnešního rána klesl pokořil hranici -30°C, ani Královédvorsko se nemá za co stydět. Dle údajů čtenářů našeho webu, kteří nám zaslali čísla z jejich bydliště, se teplota přiblížila až k -25°C (Hajnice), Huntířov -23°C. Teploty přes den vystoupily na -10°C, přesto je lepší se na bílou krásu dnes dívat z tepla domova, takto nízké teploty znamenají vysokou zátěž (3) zejména pro malé děti, nemocné a staré lidi.

Nejnižší teplota -34,6 °C byla dnes naměřena na Rokytské slati (údaje ČHMÚ). Teplota pod -30 °C byla zaznamenána i na dalších 5 šumavských stanicích: Březník -33,8 °C, Kvilda-Perla Jezerní slať -33 °C, Hliniště -30,8 °C, Volary -30,5 °C, Horská Kvilda -30,1 °C. Teplotu pod -30 °C naměřili také v západočeské Rolavě (-30,9 °C). Na severovýchodě a východě území klesly teploty pod -25°C na řadě míst včetně Královéhradeckého kraje: nejchladněji bylo v Adršpachu -29,6 °C, Rýmařově -28,2 °C nebo v Broumově -27 °C.

Celorepublikový průměr minimálních teplot dosáhl hodnoty -17,8 °C. Mezi relativně teplejší oblasti patřily severní a střední Čechy. Nejvyšší minimální teplotu naměřili v Praze-Klementinu: -10,3°C.

Za těchto klimatických podmínek je dobré při pobytu venku dodržovat určitá pravidla. Jednou z nejdůležitějších součástí vybavení na zimu je čepice, kdy se z hlavy bez pokrývky ztrácí až 30% tepla. V případě vznikajících omrzlin je nutné dodržovat postup, které by stav ještě nezhoršoval. Nepodceňujte ani podchlazení

Už se taky těšíte na léto? :-)

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Meteocentrum.cz


Související články
Zamrzlé vodní plochy lákají na bruslení pod širým nebem
Běžkařský okruh na podharťském stadionu prošlapán - středa 4. ledna 2017
Sjezdovka v areálu Severka nad Dolní Brusnicí
Zimní táboření na Zvičině letos v krutých mrazech nikdo nevzdal
Vaše komentáře

Přečteno 2206x
 
20.05.2026 - Ve dnech 28. - 29.5.2026 se bude konat výluka v úseku Hradec Králové hl.n. - Hněvčeves - (Hořice v Podkrkonoší). Všechny uvedené vlaky budou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle výlukových jízdních řádů. Výluka se koná na požadek zhotovitele dálnice D35.
19.05.2026 - Ve dnech 2. - 5. června 2026 se budou konat výluky v úseku Nové Město nad Metují – Náchod – Starkoč – Česká Skalice. Výluka se koná na požadek zhotovitele Náchodského obchvatu.
18.05.2026 - V Trutnově na Bojišti se frézuje úsek hlavní silnice, doprava je řízena kyvadlově. Počítejte se zdržením při příjezdu a výjezdu z města.
18.05.2026 - Během tradiční akce Čisté Krkonoše, kterou každoročně organizuje Správa Krkonošský národní park, se letos podařilo sesbírat přibližně 2,5 tuny odpadu. Do úklidu hor se během pátku a soboty zapojilo zhruba 300 pracovníků Správy KRNAP, dobrovolníků i návštěvníků hor. (Zdroj: KRNAP)

Kalendář akcí
26.06.2026 19:00 - 26.06.2026 23:00
Brazilský JAZZ v Pasáži
27.06.2026 14:30 - 16.06.2026
Pohodové odpoledne