Vyhledej
Šikovné nákupy
Zvičina > Sport > ZIMNÍ PŘÍLOHA > lyže a sněžnice

Běžkařský okruh na podharťském stadionu prošlapán - středa 4. ledna 2017

Redakce / 4.01.2017, Dvůr Králové nad Labem
Stihli jsme dnes vyjet do města na lyžích ve chvíli, kdy se ještě technické služby praly s neustále zasypávanými hlavními tahy městem. Neupravené vedlejší silnice nám tak dovolily projet na běžkách vybrané městské čtvrtě a dojet až k podharťskému stadionu po sněhu.

FOTOGALERIE - Běžkování po městě - okruhy na stadionu

FOTOGALERIE - Lyžování po městě - 4. ledna 2017

Míjeli jsme lidi s lopatami, kteří si prohrabávali cestu pro auto, ale i řidiče rozjetých aut, kteří se prali s vytáčením neprohrnutých křižovatek. Pluh těmito místy projel až kolem 3. hodiny. Ale šanci na noční jízdu městem mají všichni lyžaři: sníh stále padá a i přes večerní práci pluhů, je stále po čem jezdit.

Noční lyžování ve městěTo jsme si vyzkoušeli už v roce 2013
Bylo to fajn - přečtěte si o tom :-)

Naším cílem však nebylo zjistit stav sjízdnosti městských ulic, ale vyjet dva okruhy na stadionu pro ty z vás, kdo chtějí využít sněhové nadílky ve městě k projížďce i po práci. 

Říkáme tomu ruční (ačkoliv nožní:-) rolba. Každopádně pokud někdo má možnost okruh na stadionu projet lepším strojem než jsou dva páry nohou, budeme rádi. Ačkoliv stadion není osvětlený, bílý sníh dovoluje jezdit na stadionu i po tmě, ale čelovku vám rozhodně zakazovat nebudeme. 

Budeme zároveň rádi, pokud nám podáte informace o aktuálních možnostech běžkování v okolí Dvora - však kdy jste naposledy jeli z Výšinky do Dvora nebo po upravených stopách kolem Zvičiny? Připravujeme na víkend článek o možnostech lyžování na Královédvorsku a za každý podnět a informaci budeme rádi. Nemůžeme být všude :-)

Kateřina Sekyrková

Související články
Běžecké lyžování v nočních ulicích města
Děti na běžkách - Horní Mísečky
Vejsplachy - běžkařský areál za humny
Turistice v zasněženém kraji dnes brání vysoké mrazy
Lyžování na Pecce - upravené běžkařské tratě a rodinná sjezdovka
Jeden jediný stadion ve Dvoře pro všechny sportovce je málo
Vaše komentáře
Na co lyžařské okruhyDvorák, 5.01.2017 07:42, Reagovat
Stačí vyrazit po chodnících, ty se přece dnes neprotahují... Stačilo se podívat třeba dnes v okolí parku, kde ani hlavní ulice nebyly projeté (od včerejška)...
Kazí to jen pár snaživců, co si před svým domem sami uklízí...
Re: Na co lyžařské okruhy5.01.2017 17:23, Reagovat
ano, máte pravdu, my jsme po těch chodnících a ulicích dorazili až na ten stadion. Prostě je zima, jak má být!

Přečteno 2367x
 
Hodnocení článku:
02.11.2021 - Týden duchů ve Dvoře Králové, který se konal na konci října, navštívilo přes 24 tisíc lidí. V tomto týdnu dosáhla letošní návštěvnost dvorské zoo hranice půl milionu návštěvníků.
04.10.2021 - Železniční výluka v úseku Police nad Metují - Broumov se koná od 16. do 24. 10. 2021. Další výluka Hronov - Broumov je od 25. do 29. 10. 2021

Volná pracovní místa
Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí