Víme, že řada kroužků začíná až v průběhu září a října a děti se v tomto období dosti často flinkají. Napadlo nás proto v září a říjnu uspořádat pravidelné blbnutí s dětmi na kolech v parku. Rozhodně nepůjde o žádné velké závodění - spíše zručnost, hry a rozhodně nejen kolo, ale všehochuť.
Budeme sebou mít slacklajnu, míče. K dispozici je workoutové hřiště. Očekáváme, že dorazí samostatné děti od 6 cca do 11 let a trvat to bude od 15 do 16:30. Pozor, rozhodně nebudeme mít kapacitu děti vyloženě hlídat, zda se některé nevzdálí za hranice parku. Je tedy na zvážení rodičů, zda děti tuto aktivitu zvládnou.
Program na první pondělí:
- řekneme si hlavní pravidla chování v parku a mezi sebou
- vytyčíme první okruh na ježdění a každému zaznamenáme jeho čas (pro porovnání s časem v říjnu)
- zkusíme si slalom mezi kužely, přenášení kalíšku s vodou mezi 2 stolky
- bude k dispozici jednoduchá lávka a vytyčená dráha zručnosti
- každý si zkusí schyby na hrazdě
- k dispozici bude slackline
V dalších pondělcích budeme kola třeba i kreslit, zkusíme si výměnu a lepení duše, jízdu do a z prudkého svahu, a třeba i schody. Je domluveno, že se ukáží i velcí závodníci týmu Carla-Kupkolo a předvedou nějaké triky a fígle.
Děti nechtějí hltat kilometry, nebaví je dlouhé nudné tůry. Chtějí si hrát společně s dalšími dětmi. Pošlete je za námi do parku. Nic se neplatí. Jen nám prosím napište e-mail na info@kralovedvorsko.cz se jménem a věkem dítěte a váš telefon pro případ potřeby.
Nikoho ale nebudeme přemlouvat, nutit. Když nebude zájem, pošleme je pryč. Ať to klidně přijdou i jen zkusit. Jedinou povinností je přilba a vlastní kolo. Upozorňujeme, že děti budou večer pravděpodobně špinavé, možná potlučené, odřené, dost možná někdo i krapet polámané - ke kolu to prostě patří. Informace budeme dávat na FB profil oddílu Carla.kupkolo zde.
A pozor, to není vše!
Video z loňského ročníku Středečního poháru:
FOTOGALERIE - Ježdění na kolech v Schulzových sadech již toto pondělí od 15 hodin
02.07.2026 - V Oblastní nemocnici Jičín začal ostrý provoz nového pracoviště magnetické rezonance. V první fázi funguje v jednosměnném provozu s kapacitou přibližně 12 pacientů denně. Minimálně dva termíny denně budou vyhrazeny pro akutní případy z lůžkových oddělení, zbývající kapacita bude určena pro ambulantní pacienty.
20.05.2026 - Ve dnech 28. - 29.5.2026 se bude konat výluka v úseku Hradec Králové hl.n. - Hněvčeves - (Hořice v Podkrkonoší). Všechny uvedené vlaky budou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle výlukových jízdních řádů. Výluka se koná na požadek zhotovitele dálnice D35.
19.05.2026 - Ve dnech 2. - 5. června 2026 se budou konat výluky v úseku Nové Město nad Metují – Náchod – Starkoč – Česká Skalice. Výluka se koná na požadek zhotovitele Náchodského obchvatu.
18.05.2026 - V Trutnově na Bojišti se frézuje úsek hlavní silnice, doprava je řízena kyvadlově. Počítejte se zdržením při příjezdu a výjezdu z města.