Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Služby občanům > Neziskovky

Tábor na Ježkově letos museli vedoucí zrušit. Příští rok ale bude děti čekat vylepšené tábořiště

Redakce / 27.07.2021, Dvůr Králové nad Labem
Vichr, bouře a pouhých deset minut stačilo, aby z tradičního červencového Sokolského tábora na Ježkově nebylo nic. Dva dny před plánovaným příjezdem dětí na tábor na stany a budovu popadalo několik stromů.

FOTOGALERIE - Tábor na Ježkově letos museli vedoucí zrušit. Příští rok ale bude děti čekat vylepšené tábořiště


Bouře se okolím Dvora Králové prohnala v noci ve středu 14. července 2021. Táboroví vedoucí s instruktory se snažili najít řešení, jak tábor zachránit, bohužel neúspěšně. „Prvně bychom vás chtěli ujistit, že pro nás vždy bylo, je a bude na prvním místě bezpečí dětí, a to zvítězilo i tentokrát,“ stálo v oficiálním vyjádření od vedoucích Ježkova. Vzhledem k možnému pádu dalších stromů v bezprostřední blízkosti tábořiště a nebezpečí polomů v okolních lesích byli nuceni tábor zrušit.

Tato událost byla velmi smutná, protože se na tábor všichni těšili, především děti. Nicméně je velké štěstí, že bouře přišla v době, kdy v tábořišti nikdo nebyl. Utrpěla pouze střecha budovy a několik stanů. 

Do příštího roku tak okolní stromy a přilehlý les čeká velké kácení, aby tábořiště bylo bezpečné a nic už nebránilo, aby se v něm proháněly děti při hrách a soutěžích. Svět plný bohů, nestvůr a hrdinů ze Starých řeckých bájí a pověstí, které měly být letošní etapovou hrou, počká na děti do dalšího července.

Letošní rok se však nenesl pouze ve znamení tohoto zklamání. 

Před plánovaným zahájením tábora se povedlo k tábořišti vybudovat vodovodní přípojku z obce Zábřezí. Na všechny další návštěvníky Ježkova tak čeká pitná voda z vodovodního řádu. Za to, že se povedlo vybudovat takový velký projekt, patří velké díky hned několika lidem v čele s ježkovskou vedoucí Janou, která vše organizovala. Prvně stavební firmě Žižka, především samotnému majiteli panu Žižkovi, Ivu Antonovi, geodetovi Ondrovi Veverkovi, obci Zábřezí, rodinám Horákových a Kalkusových a městu a stavebnímu úřadu Dvůr Králové nad Labem.

Tábor v roce 2022 tak bude ve vylepšeném krásném tábořišti, kam poteče čistá voda a které nebudou ohrožovat nebezpečné stromy. Vedoucí a instruktoři už nyní začínají pracovat na plánech pro příští rok, aby pro děti připravili co nejlepší tábor, který jim snad vynahradí ten letošní nepovedený. 

V neposlední řadě by organizátoři chtěli poděkovat rodičům za důvěru, slova podpory a nabídky pomoci a také dětem, že se na tábor Ježkov vrací za novými zážitky.


Barbora Ficbauerová
TJ Sokol Dvůr Králové 

Související články
Události před rokem: Silné noční bouřky zasáhly Trutnovsko a Jičínsko, v Nemojově evakuovali dva tábory
Region se vzpamatovává ze silné bouřky, lidé sčítají škody
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1016x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí