Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Služby občanům > Bezpečnost

Region se vzpamatovává ze silné bouřky, lidé sčítají škody

Redakce / 15.07.2021, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Ve čtvrtek 14. července se po 22. hodině přehnala regionem silná bouře. Ačkoliv meteorologové vydali varování před silnými bouřkami již 12. července do odvolání, zrovna včerejší pozdní večer nepatřil na mapě výstrah v našem regionu mezi kritické. Opak byl pravdou.

FOTOGALERIE - Foto následky bouře Ježkov 14 7 2021

FOTOGALERIE - Foto následky bouře v regionu 14. července 2021 (Dehtov - Třebihošť)

FOTOGALERIE - Nemojov po bouřce 14 7 2021

FOTOGALERIE - Foto po bouři 14 7 2021 - silnice 300 (nad Lipnicí)

FOTOGALERIE - Po bouři 15. 7. 2021 - přehrada Les Království

FOTOGALERIE - Bouře 14 7 následky Trotina Doubravice Zábřezí

FOTOGALERIE - Následky bouře v Třebihošti (15 7 2021)

FOTOGALERIE - Bouřka 14 7 2021 - zatarasené cesty na Zábřezí

Přinášíme kromě shrnutí i fotografie z regionu, které nám dodali naši čtenáři. 

Bez dodávky elektrického proudu se ocitla většina obcí na Královédvorsku: od Bílých Poličan až po Borovničku včetně velké části Dvora Králové. Připojení k elektřině probíhalo až během dne. Přesto zůstala i po 24 hodinách místa, kde doposud elektřina nejde. 

Kromě evakuace 2 dětských táborů u Nemojova (jeden z nich byl K2 u přehrady), došlo k poničení táborové základny v Ježkově u Doubravice. Tento víkend zde měl začít tradiční 2týdenní sokolský tábor. Bohužel stromy poničily připravené podsadové stany. Jak nám sdělila Jana Teichmanová, jedena z organizátorek tábora, museli v současné chvíli tábor zrušit. "Řešíme jestli jsme schopní dětem nabídnout alespoň částečný program. Jediné pozitivum této události je, že tam ještě nebyly děti, jinak by to bylo hodně ošklivé," dodala Teichmanová.

Až do odpoledních čtvrtečních hodin byla uzavřena silnici z Horního Dehtova do Lipnice, kde nakonec s úklidem popadaných stromů pomáhala těžká technika. Doprava zde byla vpuštěna až v odpoledních hodinách. 

Velké škody jsou hlášeny z Nemojova. Lidé včetně místní ohlášené hospody zde přišli o části střech domů, vítr převracel i míchačku. Vzrostlý dub poničil budovu školy. Bez elektřiny proudu byla obec až do odpoledních hodin.

Zavřená byla i silnice vedoucí z Nemojova na přehradu, ale i přes ní a dále na Bílou Třemešnou. Z obou stran přehrady byla silnice zatarasena popadanými stromy. Ozdravovna Les Království jez zcela bez úhony. 

V Bílé Třemešné řeší domácnosti i firmy četné škody na střechách i v zahradách domů. Silný poryv větru byl vidět nejen na čerstvých polomech v okolních lesích, ale také spadlém sloupu vysokého napětí. 

V čtvrtek 15. července byla také uzavřen z důvodů popadaných stromů i místní zoologické zahrada, která leží částečně v "zasaženém pruhu" mezi Bílou Třemešnou a Lipnicí. V pátek 16. července již byla opět pro veřejnost otevřená. 

Kateřina Sekyrková

Související články
Řada stezek je v západních Krkonoších neprůchodná - KRNAP středeční bouři přirovnává k orkánu Kyrill z roku 2007
Tábor na Ježkově letos museli vedoucí zrušit. Příští rok ale bude děti čekat vylepšené tábořiště
Vaše komentáře
Bez elektřiny jsme stále, 16.07.2021 13:48, Reagovat
Dobrý den, nevím, kde berete informace, ale neodpovídají realitě. Bez elektřiny jsme zde na různých částech Nemojova stále, připojeni byli pouze ti, kdo mají podzemní vedení, což by mohla být polovina obce. My ostatní ani nemáme z ČEZu odhad termínu, kdy to bude opraveno. Vzhledem k tomu, že dnes se tu nikdo z ČEZu ani neukázal, tak to bude ještě dlouho.
Příště si zkuste zjistit skutečný stav.
A. Petržík

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 7634x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka 2. stupně ZŠ (Dvůr Králové n L.)

Uklízeč/ka (Domov důchodců)

Účetní (JUTA a.s.)Kalendář akcí