Vyhledej
Nejčtenější články
Zvičina > Služby občanům > Hasiči

V Doubravici se podařilo lokalizovat požár 4 aut a stodoly. Zničena jsou i 2 auta psích záchranářů Rescue Stopaři. Pravděpodobného žháře police zadržela.

Redakce / 21.05.2018, Doubravice
K požáru čtyř osobních vozidel, dřevěného přístřešku na palivové dříví a dvou stodol došlo asi v 02:15 v obci Doubravice. Událost byla na krajské operační a informační středisko hasičů nahlášena asi o půl hodiny později.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolné jednotky z Bílé Třemešné a Dubence. 

Rescue StopařiBohužel 2 z poničených aut patří doubravickým psím pátračům Rescue Stopaři Víta Pauly, kteří pomáhají po celé republice. Jedno z aut je zcela odepsané.

Podívejte se na stránky stopařů
http://www.rescue-stopari-mantrailing.cz/

Svědek požáru telefonoval na linku č. 158 a jako první se k požárům dostavila hlídka Policie ČR. Ta rychlým zásahem za pomocí místních občanů lokalizovala požáry, které byly v počátečním stádiu. Na hašení požárů byly použity hasicí přístroje, voda z plastových lahví a voda ze zahradní hadice. Požární jednotky po příjezdu provedly průzkum a zjistily, že požáry byly prakticky uhašeny.

Vyšetřovatel příčin požárů na místě vyloučil technickou závadu i nedbalostní jednání, míru cizího zavinění prověřuje Policie ČR. 

Přímá škoda způsobená požárem byla předběžně odhadnuta na částku asi 200 tisíc korun. Uchráněné hodnoty byly odhadnuty na asi 6 milionů korun. Do toho jsou započítány dvě stodoly a dva rodinného domy, které byly přímo ohroženy požárem. Díky včasnému zásahu policistů a místních občanů nebyly hmotné škody vyšší a nedošlo k zranění a usmrcení osob.  






























Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje


Související články
Během víkendu zemřeli 3 lidé na silnicích v Královéhradeckém kraji, z toho jeden cyklista
V Žirecké Podstráni narazil vlak do spadlého stromu
Auto v korytu řeky, požár květů kaštanů nebo náraz vlaku do stromu - zásah hasičů v Podkrkonoší
Muž, který opakovaně na Královédvorsku založil požár, je ve vazbě. Byl zadržen u místa posledního činu
Hlavní kruhový objezd v Trutnově blokoval jeřáb
Do příkopu sjelo osobní auto, náklaďák vyklopil náklad
Vaše komentáře

Přečteno 3482x
 
03.08.2026 - Ve dnech 4.–6. srpna 2026 bude vždy od 8:00 do 17:00 zcela uzavřen silniční hraniční přechod v Malé Úpě (Pomezní Boudy – Przełęcz Okraj) z důvodu opravy vozovky na polské straně.
02.07.2026 - V Oblastní nemocnici Jičín začal ostrý provoz nového pracoviště magnetické rezonance. V první fázi funguje v jednosměnném provozu s kapacitou přibližně 12 pacientů denně. Minimálně dva termíny denně budou vyhrazeny pro akutní případy z lůžkových oddělení, zbývající kapacita bude určena pro ambulantní pacienty.
20.05.2026 - Ve dnech 28. - 29.5.2026 se bude konat výluka v úseku Hradec Králové hl.n. - Hněvčeves - (Hořice v Podkrkonoší). Všechny uvedené vlaky budou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle výlukových jízdních řádů. Výluka se koná na požadek zhotovitele dálnice D35.
19.05.2026 - Ve dnech 2. - 5. června 2026 se budou konat výluky v úseku Nové Město nad Metují – Náchod – Starkoč – Česká Skalice. Výluka se koná na požadek zhotovitele Náchodského obchvatu.

Kalendář akcí