Vyhledej
Zvičina > Služby občanům > Hasiči

Na náměstí ve Dvoře Králové hořel dům

EDIT: Hasičům se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 20 milionů korun

Redakce / 26.11.2019, Aktualizováno , Dvůr Králové nad Labem
Přímo v centru města byl v úterý 26. listopadu 2019 před 11. hodinou nahlášen požár střechy domu na náměstí TGM. Na místo události byly vyslány jednotky požární ochrany z druhého stupně požárního poplachu, postupně jich bylo 11. Při zásahu jednotek bylo náměstí neprůjezdné, stejně tak i vybrané okolní ulice, kde byly připraveny další hasící jednotky.
 
EDIT v 17:30 hod.

Dle oficiální zprávy od hasičů požár zasáhl kompletně střechu jednoho domu, který je v majetku města, částečně se pak rozšířil i na vedlejší střechu. Plameny se však podařilo jednotkám rychle zachytit, a byla tak poškozena jen malá část sousedního domu. Další vedlejší střecha byla pouze zadýmena. 
K hašení a likvidaci skrytých ohnisek byla využita také výšková technika. Na místě byly dva automobilové žebříky, ze kterých také hasiči odstraňovali části zasažené střechy, dále přijelo devět cisteren s vodou a z Hradce Králové byl na místo vyslán protiplynový kontejner s prostředky na obměnu dýchací techniky. 
Dalšímu šíření požáru zabránili hasiči po 12. hodině, kdy byla ohlášena lokalizace. Několik následujících hodin probíhalo dohašování, odhalování skrytých ohnisek a jejich likvidace. 
Konečnou likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu v 17 hodin. Místo zůstalo na noc pod dozorem dobrovolných hasičů, kteří zde budou provádět pravidelné prohlídky. 

Na místě události pracoval od začátku také vyšetřovatel hasičů, příčina vzniku události však nebyla prozatím stanovena a je předmětem vyšetřování. 
Škoda, kterou požár napáchal, byla velmi předběžně stanovena na 3 miliony korun. Do této částky jsou zahrnuty poškozené střechy, vybavení dílen, které se v domě nacházely, ale také skladované zboží v obchodu s elektrem, jež byl umístěn v přízemí domu. 
Hasičům se na druhou stranu podařilo uchránit hodnoty odhadem kolem 20 milionů korun. 

Na místě události zasahovalo postupně 11 jednotek požární ochrany: HZS Dvůr Králové n. L., Trutnov, Jaroměř a Hradec Králové a JSDH Žireč, Verdek, Hajnice, Bílá Třemešná, Kuks, Jaroměř, Dubenec.

EDIT v 13:00 hod.

Kvůli kouři byl evakuováni i lidé z okolních domů včetně 80 lidí z městského úřadu, který byl do konce dne pro veřejnost uzavřen. Dům, který byl jako první požárem zasažen, je v majetku města a je pronajímán soukromé firmě. V přízemí domu je prodejna elektro, půda byla neobydlená. Bohužel požár přeskočil i na střechu jednoho ze sousedních domů. 

Dle tiskové mluvčí HZS Královéhradeckého kraje por. Mgr. Martiny Götzové zatím není znám rozsah škod, ani zdroj požáru.
Nikdo nebyl doposud při tomto požáru ani jeho likvidaci zraněn. 
V 15:30 hod probíhají stále dohašovací práce, zasažené střechy jsou hasiči postupně rozebírány.
Doprava kolem budovy městského úřadu je stále omezena a povolena jen pro hasiče.


Reportáž s detailními informacemi tiskové mluvčí hasičů Martiny Götzové a tiskové mluvčí města Miroslavy Kameníkové. Natáčeno pro Aktu.cz:


Kateřina Sekyrková
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
Naše fotky a videa pro Aktu.cz proběhla většinou médií v ČR. Raději bychom ale dostali do světa pozitivnější informace. :-/

FOTOGALERIE - Na náměstí ve Dvoře Králové hořel dům

 

Související články
Požár v rodinném domě ve Vítězné způsobila neznalost a nedbalost
Vyhořelou střechou napršelo do přízemí domu, město volalo hasiče
SEEL elektro otevírá prodejnu v Revoluční ulici
Požár v domě v Hořicích způsobila sušička prádla

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 5394x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
16.12.2019 - Z rozhodnuti vlady ČR proběhne v úterý 17. prosince ve 12:00 spuštění sirén k uctění památky obětí události ve FN Ostrava. Zkouška sirén 1. ledna 2020 se ruší.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)

Volná pracovní místa

Kuchař (Domov důchodců DKnL)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí
1.12.2019 - 31.01.2020
Výstava: Retrohrátky
22.01.2020 19:00 - 23.01.2020 19:00
Případ mrtvého nebožtíka - krimi komedie
24.01.2020 20:00 - 25.01.2020 02:00
Ples ZŠ Schulzovy sady
24.01.2020 19:00
Klub deskových her