Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Architektura > reality

Zastupitelé odsouhlasili prodej domu čp. 40 na náměstí TGM. Vítězný projekt počítá se soukromou školou a pivovarem

Redakce / 11.06.2021, Dvůr Králové nad Labem
Ve čtvrtek 10. června 2021 odsouhlasilo zastupitelstvo města Dvůr Králové prodej objektu čp. 40 na nám. TGM a souvisejících pozemků společnosti Amatech, s.r.o., ze Strančic za celkovou kupní cenu 5.600.000 Kč.

FOTOGALERIE - Zastupitelé odsouhlasili prodej domu čp 40 na náměstí TGM - bude zde soukromá škola

Minimální nabídková cena musela činit nejméně 5.345.000 Kč. Nabídnutá kupní cena však nebyla jediným hodnotícím kritériem. Vedení města se tak ponaučilo z předchozího vypsaného výběrového řízení na stejný objekt, kdy kritériem byla v roce 2020 pouze cena. Zastupitelstvo toto výběrové řízení na svém záříjovém jednání v roce 2020 zrušilo a rozhodlo se vypsat nové, jehož součástí budou i další kritéria. 


Prodej druhého nabízeného objektu města (čp. 115 v Palackého ulici plus související pozemky) se však v září 2020 na zastupitelstvu odsouhlasil: byl schválen prodej nejvyšší cenové nabídce za celkovou kupní cenu 8.010.000 Kč. Poté však vítěz žádal o snížení ceny a také splátky na 5 let. Zastupitelstvo neschválilo ani jednu jeho žádost s ohledem na předem jasně dané podmínky výběrového řízení (v podmínkách výběrového řízení byla zcela jasně definována povinnost kupujícího do 30 dnů od výzvy podepsat kupní smlouvu a do následujících 30 dnů od jejího podpisu uhradit kupní cenu).


Na nově vypsané výběrové řízení na prodej domu čp. 40 zareagovaly 2 firmy, kdy obě splnily podmínky výběrového řízení. Mezi kritéria patřila cena, ale i záměr využití objektu, předpokládaný harmonogram opravy či rekonstrukce, budoucí uspořádání vztahů se stávajícími nájemci nebo reference.

Vítězná firma Amatech, s.r.o., jejíž jednatelka - paní Adéla Marková - se osobně představila na včerejším zastupitelstvu, má dle dodaných návrhů v plánu v objektu provozovat soukromou školu, pivovar a nabízet ubytování. Více zatím své plány nechce medializovat. 

Druhou firmou, která se výběrového řízení účastnila, byla královédvorská Stavební firma Žižka, s.r.o., která za objekt nabízela 5.400.000 Kč. Osvědčená místní stavební firma navrhla v hlavní budově prodávaného subjektu (budova směřující do náměstí TGM) další pasáž se zelení a odpočinkovou zónou, jak ji realizovala již u Pasáže 80 na nám TGM. Nová pasáž by rozdělila budovu na dva komerční prostory vhodné pro pronájem, kde již byli domluveni drobní podnikatelé. V horních patrech budovy byly navrženy byty - v přední části menší, v zadní části větší s terasou, které mohly sloužit i jako ubytování. 

Na hlavní budovu měla navazovat nová budova, kde by dvě patra plnila funkci zdravotního zařízení - a to včetně bytů pro lékaře. Firma předběžně oslovila stávající nájemníky, z nichž někteří měli zájem pokračovat v nájmu. Střecha nově vzniklé budovy směřující do Komenského ulice měla být zelená se speciálním travním porostem. V projektu nechyběly ani podzemní garáže pro návštěvníky objektu. Tento návrh podpořilo pouze 10 zastupitelů. Celkem hlasovalo 16 zastupitelů z 18 přítomných - pan radní Helbich a paní zastupitelka Špačková kvůli možnému střetu zájmu nehlasovali. Omluveni ze zastupitelstva byli Šrámek, Kraus a Petráček. 

Hlasování o prodeji domu na náměstí TGM bylo velmi těsné: pro firmu Amatech zvedlo ruku 12 z 16 zastupitelů, potřebných bylo minimálně 11. Samotnému hlasování předcházela výměna názorů jednotlivých zastupitelů na podané návrhy i reference obou firem. 

Kateřina Sekyrková

Související články
Na náměstí ve Dvoře Králové hořel dům
Požárem poškozený dům ve Dvoře Králové se bude prodávat, v Trutnově se na vyhořelou chalupu pořádá veřejná sbírka
Známe příčinu požáru domu čp. 40 na náměstí TGM ve Dvoře Králové z listopadu 2019
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 2211x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí