Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Co se děje > hudba

Duo Siempre Nuevo představí klenoty kytarové hudby na koncertu Kruhu přátel hudby

Redakce / 6.11.2022
Po nadmíru vydařeném zahajovacím koncertu pokračuje druhým koncertem 55. koncertní sezóna Kruhu přátel hudby ve Dvoře Králové nad Labem. Na 476. koncertu, který se koná 10. listopadu 2022 od 19:00 ve Špýcharu Městského muzea, zazní poklady české a španělské kytary v podání Dua Siempre Nuevo, které je tvořené dvěma vynikajícími českými kytaristy Matějem Fremlem (pedagog a vedoucí katedry strunných nástrojů na JAMU v Brně) a Patrickem Vacíkem (pedagog na Pražské konzervatoři).
Duo Siempre Nuevo interpretuje jakPlakát na 476. koncert KPH ve Dvoře Králové - Duo Siempre Nuevo originální skladby pro kytarová dua, tak i různé transkripce – vlastní či jiných autorů. Jeho repertoár obsahuje rovněž starou i moderní hudbu, od baroka až po soudobé skladatele. Při snaze o dobovou interpretaci využívá historických nástrojů, čímž dodává skladbám z oblasti staré, hlavně však romantické hudby nečekaně autentický a zajímavý zvuk. Tato všestrannost a navíc velmi svěží a výrazná interpretace byly mnohokrát kladně oceněny jak publikem, tak i hudebními kritiky.

Na koncertě ve Dvoře Králové zazní tyto skladby: Luigi Boccherini – Introduction et Fandango, Jan Novák – Rosarium, Frederico Moreno-Torroba – Madrilenas, Milan Tesař – Suita Karussell, Enrique Granados – Oriental, Andaluza a Štěpán Rak – Didgeridoo.

Vstupenky je možné zakoupit před koncertem ve Špýcharu Městského muzea ve Dvoře Králové nad Labem. Více na www.hankuv-dum.cz.

Podívejte se na ochutnávku skladeb, které zazní ve Dvoře Králové:

Milan TESAŘ: Suita Karussell


Štěpán RAK: Didgeridoo

Luigi BOCCERINI: Introduction et Fandango


Související články
55 let Kruhu přátel hudby ve Dvoře Králové nad Labem
Cello Republic zaplnilo Hankův dům! Nadmíru vydařený zahajovací koncert 55. sezóny Kruhu přátel hudby
Nevšední koncert kytarového dua Siempre Nuevo na koncertu Kruhu přátel hudby
Michaela Hrabánková a Miroslav Sekera aneb Nevšední koncert Kruhu přátel hudby
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 201x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí