Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Co se děje > hudba

Barytonista Robin Červinek a klavírista Jan Jiraský oslnili na koncertu KPH ve Dvoře Králové

Redakce / 18.02.2023
Ve čtvrtek 16. února 2023 se v Hankově domě konal další z řady koncertů KPH. Vystoupil na něm barytonista Robin Červinek a klavírista Jan Jiraský, který působí jako pedagog a profesor na JAMU v Brně. Oba umělci si získali početné publikum svou výbornou interpretací skladeb.
Koncert byl rozdělen do dvou částí. Barytonista Robin Červinek na koncertu KPH ve Dvoře KrálovéPrvní část byla věnována písním a klavírním dílům z období romantismu a druhá část áriím z klasicismu a známějším klavírním skladbám z vrcholného romantismu. Diváci měli možnost slyšet Cigánské melodie od A. Dvořáka, tři části z klavírního cyklu Sny B. Smetany, Nocturno cis moll, Baladu g moll a Fantasii-Impromptu F. Chopina, jednu z árií z opery Figarova svatba W. A. Mozarta a další.

Klavírista Jan Jiraský na koncertu KPH ve Dvoře KrálovéBarytonista, který se před třemi měsíci stal absolutním vítězem 56. ročníku prestižní Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka Karlovy Vary, projevil skvělou artikulaci a dikci ve skladbách. Svým barevným a plným hlasem naplnil celý sál líbezným zvukem. Pianista svým jemným úhozem dokázal probudit emoce v divácích. Mezi oběma umělci proběhla skvělá spolupráce na podiu.

Závěrečnou skladbou Largo al factotum od G. Rossiniho byla zároveň i divadelním číslem, kdy pěvec výborně napodobil postavu Figara z opery Lazebník sevillský. Technicky náročná árie byla provedena na vysoké úrovni.

Stovka diváků odměnila Barytonista Robin Červinek a klavírista Jan Jiraský na koncertu KPH ve Dvoře Královéoba umělce vřelým potleskem. Interpreti přidali “šampaňskou” árii z opery Don Giovanni od W. A. Mozarta. Zakončila skvěle celý večer a diváci odcházeli s příjemnými zážitky.

Příští koncert KPH ve Dvoře Králové se koná ve čtvrtek 16. března 2023. Od 19:00 se na 480. koncertu představí klavíristka a královédvorská rodačka Slávka Vernerová Pěchočová s předním českým komorním souborem Dvořákovo klavírní kvarteto. Více o tomto koncertu naleznete na www.hankuv-dum.cz.

Jakub Rojko

Foto: Václav Bartoška

Související články
55 let Kruhu přátel hudby ve Dvoře Králové nad Labem
Duo Siempre Nuevo představí klenoty kytarové hudby na koncertu Kruhu přátel hudby
Hobojistka z Versailles přiveze na koncert Kruhu přátel hudby ve Dvoře Králové unikátní nástroj
Michaela Hrabánková a Miroslav Sekera aneb Nevšední koncert Kruhu přátel hudby
Absolutní vítěz Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka Karlovy Vary Robin Červinek zazpívá na koncertu KPH ve Dvoře Králové
Klavíristka Slávka Vernerová Pěchočová a Dvořákovo klavírní kvarteto vystoupí na koncertu KPH ve Dvoře Králové
Koncert Slávky Vernerové Pěchočové a Dvořákova klavírního kvarteta byl působivým hudebním zážitkem
Sólista Slovenského národního divadla Gustáv Beláček zazpívá s Královédvorským chrámovým sborem na koncertu KPH
Famózní hlas Gustáva Beláčka zazněl na koncertu KPH společně s Královédvorským chrámovým sborem
První trumpetista SOČRu Jiří Houdek zahraje na koncertu KPH ve Dvoře Králové
Důstojné završení 55. sezóny Kruhu přátel hudby ve Dvoře Králové s Jiřím Houdkem, Danielou Valtovou Kosinovou a jubilantkou Janou Regalovou Židkovou
Operu, filharmonii i sólistu Vídeňské státní opery letos nabídne Kruh přátel hudby ve Dvoře Králové
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 196x
 
17.07.2023 - Od 27. července do konce října bude uzavřená výpadovka z Trutnova na Jičín kvůli opravě mostu ve Volanově. Objízdná trasa povede přes Hostinně, místní budou moci projekt po místní komunikaci.
24.05.2023 - U jičínské nemocnice vznikne nový pavilon psychiatrie spojený se dvěma podzemními patry pro parkování.
22.05.2023 - Informujeme o výluce traťové koleje v úseku Hostinné - Kunčice nad Labem - Vrchlabí ve dnech 29.5. - 15.6.2023.

Kalendář akcí