Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Vzdělávání > základní školy

Základní škola v Dubenci slavila 90 let od svého založení - podívejte se na fotogalerii

Redakce / 15.05.2022
V krásné setkání mnoha generací žáků se proměnily oslavy 90 let základní školy v Dubenci! Prohlížení starých třídnic i nových moderních školních pomůcek, vystoupení pěveckého sboru, velmi vtipné divadlo o historii školy, sladké občerstvení a odpolední relaxace se spoustou zábavy na školní zahradě. To všechno si mohli návštěvníci v Dubenci užít.

FOTOGALERIE - Základní škola v Dubenci slavila 90 let od svého založení - podívejte se na fotogalerii

Dopoledne si návštěvníci mohli prohlédnout všechny třídy školy, vyzkoušet si výuku pomocí tabletů, dotykové tabule, i-robotů a elektronických stavebnic a dalších moderních výukových pomůcek a programů. Prohlédli si ale i vycpaná zvířata v učebně přírodopisu a krásnou tradiční knihovnu. Mnoho z návštěvníků si vyzkoušelo, jaké to je být součástí hudebního vystoupení v moderní učebně hudební výchovy.

Před polednem ředitelka Martina Jonešová společně se svým předchůdcem a nynějším kolegou Alešem Malým a starostou obce Jaroslavem Huňatem připomněli historii a současnost školy. Aleš Malý si dokonce zahrál v kostýmu na ředitele ředitele tehdejších školních budov v obci Václava Boubelíka a zarecitoval jeho báseň k položení základního kamene školy. A k tomu všemu i po 90 letech znovu zazněl zpěv sboru Jaromír z Jaroměře pod vedením sbormistra Vlastimila Kováře. I když jsme se raději neptali, zda někdo ze členů vystupoval i tehdy :-)

Po občerstvení, o které se postaraly kuchařky v jídelně, se ve zcela zaplněné tělocvičně konalo představení, při kterém děti i učitelé prošli kompletních 90 let školy ve vtipných scénkách charakterizujících všechna období. Na podiu tak byly k vidění scénky předválečné, válečné i z doby normalizace, kde nejvíce zaujalo vystoupení Poupata ze spartakiády z roku 1985 v podání dámské části pedagogického sboru a také scénka se zájezdem do Bibione z let devadesátých. Velký potlesk však získaly také malé mažoretky, houslista, kytarista, školní dětský sbor, další vystupující a nakonec i režisérky celého představení Milena Lelková a  Hana Riegerová.
V první řadě měl slzy v očích i předchůdce Martiny Jonešové a Aleše Malého pan Milan Kněžour, který školu provedl sametovou revolucí a započal její modernizaci. 

Odpoledne už patřilo živé hudbě a povídání dospělých na školní zahradě. Pro děti zde byla připravena řada dílniček a malých sportovních atrakcí. 

Jan Holan

Související články
Oslava 90 let budovy základní školy v Dubenci - podívejte se na videa z oslav
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 2077x
 
Volná pracovní místa
Učitel 1. stupně ZŠ (ZŠ a PrŠ DKnL)


Pomocný kuchař/ka (Domov důchodců)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ Sch. sady)


Kalendář akcí