Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Vzdělávání > základní školy

Oslava 90 let budovy základní školy v Dubenci - podívejte se na videa z oslav

Redakce / 25.06.2022, Dvůr Králové nad Labem
Základní škola v Dubenci oslavila 24. dubna 2022 již 90 let od položení základního kamene. Na počest této události se škola rozhodla uspořádat v sobotu 14. května Den otevřených dveří pro všechny příznivce i absolventy.

FOTOGALERIE - Základní škola v Dubenci slavila 90 let od svého založení - podívejte se na fotogalerii

Při této příležitosti si mohli návštěvníci prohlédnout nově zrekonstruované prostory všech učeben, nahlédnout do starých třídnic, vyzkoušet si nové moderní školní pomůcky (tablety, i-roboty, elektronické stavebnice), které jsou využívány při výuce.  

Před školou byla v krátkosti připomenuta historie školy, součástí programu bylo nádherné vystoupení pěveckého sboru Jaromír z Jaroměře pod vedením sbormistra Vlastimila Kováře. Písně v podání tohoto sboru před naší školou zazněly již před 90 lety, právě při oslavě položení základního kamene školy v roce 1932.

V odpoledních hodinách se konalo představení ve školní tělocvičně. Žáci s učiteli prošli kompletních 90 let školy ve vtipných scénkách, charakterizujících všechna období. Na podiu byly k vidění scénky z let předválečných, válečných i z doby normalizace, kde nejvíce zaujalo vystoupení Poupata ze spartakiády z roku 1985 v podání dámské části pedagogického sboru a také scénka se zájezdem do Bibione z let devadesátých. Velký potlesk však získaly také malé mažoretky, houslista, kytarista, školní dětský sbor, další vystupující, a nakonec i režisérky celého představení Milena Lelková a Hana Riegerová. 

Po vystoupení se všichni přemístili na školní zahradu, kde byly pro děti připravené zajímavé dílničky a sportovní aktivity, hrála živá hudba a bylo připraveno dobré občerstvení.

Přípravy nás stály velké úsilí, ale výsledek stál za to! Pokud jste nebyli přítomni, střípky z toho dne můžete vidět ve videoreportážích.

Děkujeme všem, kteří se Dne otevřených dveří zúčastnili, a dokonce i podpořili naši školu finančním příspěvkem, za nějž moc děkujeme. Za tento finanční dar jsme zakoupili nové matematické stavebnice pro žáky z 2. stupně.

V budoucnu se budeme opět těšit na další příjemná a veselá setkání s vámi.

Mgr. Martina Jonešová
ředitelka školy


Videa z oslav


Hlavní souhrnné video:Povídání ředitelů:


Covid ve škole - básnička s tlumočením do znakové řeči:


Sestřih vystopuení dětského sborečku školy:


Sestřih vystoupení sboru Jaromír:


Související články
Základní škola v Dubenci slavila 90 let od svého založení - podívejte se na fotogalerii
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 636x
 
17.07.2023 - Od 27. července do konce října bude uzavřená výpadovka z Trutnova na Jičín kvůli opravě mostu ve Volanově. Objízdná trasa povede přes Hostinně, místní budou moci projekt po místní komunikaci.
24.05.2023 - U jičínské nemocnice vznikne nový pavilon psychiatrie spojený se dvěma podzemními patry pro parkování.
22.05.2023 - Informujeme o výluce traťové koleje v úseku Hostinné - Kunčice nad Labem - Vrchlabí ve dnech 29.5. - 15.6.2023.

Kalendář akcí