Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Schulzovy sady

Největší škola ve Dvoře Králové žádá o dotaci na modernizaci budovy. Děti se tak možná vrátí zpět do budovy ZŠ Komenského.

Redakce / 21.04.2017, Dvůr Králové nad Labem
Město Dvůr Králové nad Labem jako zřizovatel ve spolupráci s vedením největší školy ve Dvoře Králové - ZŠ Schulzovy sady, kde se vzdělává přes 800 dětí, podalo již v únoru letošního roku žádost o dotaci na vybudování odborných učeben ve 4. patře budovy A. Škola by se zároveň stala bezbariérovou a vzniklo by i zázemí pro školní poradenské pracoviště.

Více než 70miliónová dotace

Dnes však ještě není ani zřejmé, jestli dotace škola dostane. Na posouzení projektu má ministerstvo 7 měsíců, rozhodnutí o dotaci se tak město i vedení školy dozví zřejmě až po prázdninách nebo v jejich průběhu. Projekt na rekonstrukci budovy za více než 70 mil. Kč je však dle slov ředitele Ivana Jugla dobře připravený. Ve 4. nadzemním podlaží má vzniknout učebna fyziky, informatiky, přírodopisu a chemie včetně laboratoře a také jazyková učebna. Tím dojde k uvolnění stávajících učeben pro kmenové třídy a vznikne lepší zázemí pro výuku přírodovědných předmětů. Kvalitě výuky pomůže i odpovídající zázemí pro učitele a učební pomůcky: nové vybavení učeben je totiž v ceně.

Ředitel školy Ivan Jugl si od této modernizace slibuje mimo jiné i zklidnění provozu ve škole díky snížení objemu stěhování dětí i věcí během přestávek. 

Zároveň připomíná, že zásadní je řešení bezbariérovosti budovy. Schulzovy sady jsou dnes poslední školou ve městě, která není bezbariérová. V rámci projektu by se proto měla vystavět výtahová věž spolu s druhým schodištěm, která obslouží všechna patra - od suterénu až po podkroví.

Nově by dle projektu měl také vzniknout prostor pro školní poradenské pracoviště - tedy rozumné zázemí pro školního psychologa, metodika prevence a výchovného poradce a jejich práci s klienty – žáky a rodiči. Navržena je vestavba v podkroví nad tělocvičnou na úrovni 2. nadzemního podlaží s tím, že bude přístupná z hlavní budovy i ze školního dvora.

Provoz školy

Samotný provoz školy během stavebních prací bude omezen dle toho, která firma je bude realizovat, jaký si stanoví harmonogram a jak situaci vyhodnotí koordinátor bezpečnosti práce. Ten určí, která část školy se bude moci v rámci stavby využívat.

Zvažuje se, že v případě potřeby se vytvoří zázemí pro vybrané třídy v bývalé budově ZŠ Komenského, a to na dobu nezbytně nutnou. Vše závisí na tom, jak stavba bude postupovat - na realizaci jsou dané až 2 roky, ale ideální by bylo vše dokončit během jednoho školního roku. Ivan Jugl potvrdil zájem pokračovat v rekonstrukci i budovy B - tam schází kvalitní zázemí pro pracovní vyučování, opět bezbariérový přístup, osamostatnění odborných učeben a nutné je vyřešit i prostory pro školní družinu. 

Využití prostor ZŠ Komenského

Budovu bývalé ZŠ Komenského dělí od budovy ZŠ Schulzovy sady pouze křižovatka u pošty. V budově v ulici Komenského v současné době dochází v přízemí k rekonstrukci prostor pro účely městského úřadu. Postupně se sem bude stěhovat spisovna a také odbor sociálních věcí. O dalších plánech využití budovy se zatím spíše spekuluje. 

Kateřina Sekyrková

Související články
Zápisy prvňáčků do škol na Královédvorsku na školní rok 2018/2019
ZŠ Schulzovy sady zažádala o dotace na rekonstrukci za 72 mil. Kč. Budova A tak může být bezbariérová.
Matematická třída na ZŠ Schulzovy sady pokračuje ve své tradici
Ministerstvo rozdělilo 950 mil. Kč na modernizaci škol, na Královédvorsko bylo schváleno přes 123 mil. Kč
Projekt EDISON studentské organizace AIESEC již počtvrté na ZŠ Schulzovy sady
Ze školky do školy - zábavná matematika pro předškoláky
Doprava ve Školní ulici v centru Dvora Králové nad Labem bude omezená
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1443x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí