Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Turistika > cyklo

Na konci května se rozjedou cyklobusy v Královéhradeckém kraji

Redakce / 11.05.2022, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Kladské pomezí jako první nahlásilo letošní jízdní řády cyklobusů ve svém regionu. Cyklobusová novinka zde potěší zejména milovníky Jestřebích hor. Využít ji budou moc již v sobotu 28. května 2022.


Klasické cyklobusy s vlekem pro přepravu až 38 kol jsou vypravovány na 4 pravidelných linkách a jedné víkendové.

1. První z nich je vedena z Jaroměře, přes Českou Skalici, Nové Město nad Metují až do Deštného v Orlických horách. 

2. Další linka do Orlických hor jezdí z Náchoda, opět přes Nové Město nad Metují. 

3. Pravidelný spoj do Krkonoš je v letošním roce veden po nové trase z Náchoda, přes Hronov, Červený Kostelec, Trutnov a Pec pod Sněžkou až na Pomezní Boudy. Tato změna zajisté potěší především cykloturisty, kteří mají namířeno do Jestřebích hor. Jak se jezdí na po Jestřebích horách na elektrokole se podívejte zde.

4. Ani v letošním roce cestující nepřijdou o oblíbenou linku k našim polským sousedům na trase Náchod – Kudowa‑Zdrój – Karlów.

Cyklisté mohou na svých toulkách naším regionem využívat také víkendovou autobusovou linku z Úpice do Odolova s tzv. „cyklobatohem“ pro přepravu maximálně 6 kol.

Oblíbené a využívané jsou také pravidelné vlakové spoje, jejichž kapacita je omezena na cca 6-10 kol.


Kam vyrazit?

Cyklistům zde slouží síť cyklotras, které jsou v terénu dobře značeny a doplněny informačními panely a odpočívadly. Máte tu tedy poměrně velkou volnost pohybu dle vašich aktuálních možností. 

Pokud patříte mezi zdatnější cyklisty, jsou pro vás připraveny náročnější trasy v oblasti Broumovských stěn, kde se také každoročně jezdí jeden z nejtěžších českých MTB maratonů Rallye Sudety nebo MTB Trilogy. 

Méně zdatní cyklisté rádi zavítají např. do okolí Nového Města nad Metují a Jaroměře.


Jízdní řády

Jízdní řády najdete na www.kladskepomezi.cz/aktivity/cyklistika a na webu www.dopravakhk.cz.

Turistické autobusy budou v provozu až do konce září vždy o víkendech a o státních svátcích. 

V průběhu letních prázdnin budou vybrané linky brázdit Kladské pomezí denně.

Tištěné materiály, které vydává Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu, budou k dostání v informačních centrech našeho regionu.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: Kladské pomezí
Foto: ZvicinaTv.cz - lokalita: Stárkov

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 120x
 
Hodnocení článku:
01.05.2022 - Od 2. do 10. května je uzavřena prodejna Sportisimo ve Dvoře Králové kvůli rekonstrukci interiéru prodejny. Nejbližší pobočky jsou v Náchodě a Trutnově.
12.04.2022 - Letos mohou mít otevřeno o Velikonočním pondělí i velké obchody (nad 200m²) - až do 31. května platí nouzový stav. Totéž bude platit i pro státní svátek 8. května 2022. Zda budou mít tyto obchody otevřeno, však již záleží jen na samotných majitelích.
25.03.2022 - Ve dnech 25. 3., 28. 3. a 29. 3. bude RTG na nové poliklinice ve Dvoře Králové z důvodu nemoci mimo provoz. Je možné použít RTG oddělení v nemocnici.
12.03.2022 - Očkovací místo ve dvorské nemocnici očkovalo 9. 3. 2022 poslední klienty. V trutnovské nemocnici budou očkovat do konce března každou středu od 14 do 16 hodin bez předchozí registrace. Bližší informace lze získat každý pracovní den na čísle 722 963 435.

Volná pracovní místa
Mzdová účetní (JUTA, a.s.)

Uklízeč/ka (Domov důchodců) Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí