Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Sport > fotbal

Žákyně dvorského gymnázia získala plné stipendium na univerzitě v USA: bude hrát nejvyšší meziuniverzitní fotbalovou soutěž

Redakce / 27.11.2020, Dvůr Králové nad Labem
Aneta Sováková je nyní žákyní maturitního ročníku čtyřletého studia na dvorském gymnáziu a se svým dvojčetem - Nelou z 6. C stejné školy - hrají ženskou fotbalovou ligu za FC Slovan Liberec. Obě však s fotbalem začínaly ve Dvoře Králové n. L. A právě Aneta díky svému prospěchu a fotbalovému talentu získala plné stipendium na Stony Brook University na Long Islandu v USA!
Od léta 2021 zde bude 4 roky studovat psychologii a hrát za univerzitní fotbalový tým hrající NCAA divizi 1 (nejvyšší meziuniverzitní soutěž, kterou hraje 9 týmů).

Připomeňme, že po Dvoře Králové našla Aneta další působiště v Trutnově, u FC Hradec Králové a nakonec v mládežnickém výběru reprezentace ČR. Její fotbalové reprezentační skóre můžete zhlédnout zde.
Ve svém současném působišti - v Liberci - je nejlákavější a nejlukrativnější hráčkou: útočníkem.

Na stránkách FC SLovan Liberec je možné se dočíst, že obě sestry si vyhlédli trenéři libereckého klubu v trutnovskému chlapeckém týmu. Holky však trápila zranění, a tak po dvou letech, kdy měly holky zdravotní trable, měly boj o dres do A-týmu žen ve Slovanu Liberec komplikovaný. V rámci jejich vytížení byly hráčky zapůjčené zpět do Hradce Králové, neboť v té době jsme nedisponovali mládežnickou základnou dívek. V roce 2020 se holky vrátily do Slovanu.

Kateřina Sekyrková

Foto: fcb a IG Aneta Sovakova

Související články
Jak se dostat z královédvorského gymnázia na americkou univerzitu?
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 838x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa
Pracovník/ice v soc. službách (Domov důchodců)

Asistent/ka prodeje (JUTA, a.s.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí