Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Sport > fotbal

Žákyně dvorského gymnázia získala plné stipendium na univerzitě v USA: bude hrát nejvyšší meziuniverzitní fotbalovou soutěž

Redakce / 27.11.2020, Dvůr Králové nad Labem
Aneta Sováková je nyní žákyní maturitního ročníku čtyřletého studia na dvorském gymnáziu a se svým dvojčetem - Nelou z 6. C stejné školy - hrají ženskou fotbalovou ligu za FC Slovan Liberec. Obě však s fotbalem začínaly ve Dvoře Králové n. L. A právě Aneta díky svému prospěchu a fotbalovému talentu získala plné stipendium na Stony Brook University na Long Islandu v USA!
Od léta 2021 zde bude 4 roky studovat psychologii a hrát za univerzitní fotbalový tým hrající NCAA divizi 1 (nejvyšší meziuniverzitní soutěž, kterou hraje 9 týmů).

Připomeňme, že po Dvoře Králové našla Aneta další působiště v Trutnově, u FC Hradec Králové a nakonec v mládežnickém výběru reprezentace ČR. Její fotbalové reprezentační skóre můžete zhlédnout zde.
Ve svém současném působišti - v Liberci - je nejlákavější a nejlukrativnější hráčkou: útočníkem.

Na stránkách FC SLovan Liberec je možné se dočíst, že obě sestry si vyhlédli trenéři libereckého klubu v trutnovskému chlapeckém týmu. Holky však trápila zranění, a tak po dvou letech, kdy měly holky zdravotní trable, měly boj o dres do A-týmu žen ve Slovanu Liberec komplikovaný. V rámci jejich vytížení byly hráčky zapůjčené zpět do Hradce Králové, neboť v té době jsme nedisponovali mládežnickou základnou dívek. V roce 2020 se holky vrátily do Slovanu.

Kateřina Sekyrková

Foto: fcb a IG Aneta Sovakova

Související články
Jak se dostat z královédvorského gymnázia na americkou univerzitu?
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 760x
 
Hodnocení článku:
01.05.2022 - Od 2. do 10. května je uzavřena prodejna Sportisimo ve Dvoře Králové kvůli rekonstrukci interiéru prodejny. Nejbližší pobočky jsou v Náchodě a Trutnově.
12.04.2022 - Letos mohou mít otevřeno o Velikonočním pondělí i velké obchody (nad 200m²) - až do 31. května platí nouzový stav. Totéž bude platit i pro státní svátek 8. května 2022. Zda budou mít tyto obchody otevřeno, však již záleží jen na samotných majitelích.
25.03.2022 - Ve dnech 25. 3., 28. 3. a 29. 3. bude RTG na nové poliklinice ve Dvoře Králové z důvodu nemoci mimo provoz. Je možné použít RTG oddělení v nemocnici.
12.03.2022 - Očkovací místo ve dvorské nemocnici očkovalo 9. 3. 2022 poslední klienty. V trutnovské nemocnici budou očkovat do konce března každou středu od 14 do 16 hodin bez předchozí registrace. Bližší informace lze získat každý pracovní den na čísle 722 963 435.

Volná pracovní místa
Mzdová účetní (JUTA, a.s.)Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí