Vyhledej
Zvičina > Sport > cyklistika

Žernovský minibajk - závody na kolech pro děti. Podívejte se na fotogalerie

Redakce / 19.08.2017, Česká Skalice - Náchodsko a Broumovsko
V sobotu 19. srpna se v Žernově nad Babiččiným údolím konaly cyklistické závody pro děti - Žernovský minibajk. Závody byly součástí Sousedské veselice, kterou Žernovští pořádají již řadu let. Na startu bylo bezmála 60 dětí a závody to byly nevšední.
Na rozdíl od většiny dětských závodů z poslední doby, kde se trať vymezí bílým mlíkem na nějaké rovné louce a děti startují po kategoriích, tak zde v Žernově vyznačili pořadatelé v čele se starostou a místními hasiči pořádnou 3km trať s různými druhy povrchu, s klesáním i pořádným stoupákem. A všichni vyrazili na trať společně! Velcí již trénovaní závoďáci společně s prcky, které doprovázeli rodiče, či prarodiče. Z důvodu bezpečnosti se byl start na návsi pomalý a za autem. Na konci vesnice, kde se mohl bez nebezpečí a naplno projevit závodnický duch auto odbočilo a peleton 60 dětí vyrazil naostro.

FOTOGALERIEVýběr fotografií
Všechny fotky pro závodníky a jejich rodiny

Malé děti do 9 let jeli jedno kolo, větší děti kola 2. I s projetím závodní trasy před závodem je jasné, že nešlo o žádnou ulejvačku. Nejzajímavější kategorií byli ti nejmenší, kteří také absolvovali celou 3km trať na malých kolech, a mnohdy i na odrážedlech. Největší sportovní výkony tak předváděli zejména rodiče, či prarodiče, kteří mnohdy své ratolesti museli poponést, či zatlačit.

Větší děti už zvládali trať sami a mnozí se nechali vyhecovat balíkem a ke konci už jim sil nezbývalo. V letošním roce dokonce padli 2 traťové rekordy! A to v podání bratrů Frenclových z Police nad Metují. Mladší Patrik se na jedno kolo dostal pod 10 minut a starší Dominik na 2 kola srazil čas pod 20 minut. Dominik Frencl dokonce porazil i kluky o kategorii výše.

Na konci závodů čekaly na vítěze hodnotné ceny od hlavního sponzora akce - náchodské firmy PINGUIN.

S dětmi jezdíme po mnoha závodech v našem kraji a závody v Žernově rozhodně patří mezi ty nejkrásnější po sportovní i společenské stránce. Obec .... pardon městys Žernov mezi ty nejkrásnější a nejudržovanější v Kraji. A rozhledna na kraji městyse s výhledem na nádrž Rozkoš na jedné straně a na Krkonoše a Jestřebí hory na straně druhé tomu dává královskou korunu! Určitě se tam vydejte na svých cestách k Babiččinu údolí.

Partneři závodů:

FOTOGALERIE - Žernovský minibajk - výběr fotografií

FOTOGALERIE - Žernovský minibajk - kompletní fotogalerie pro závodníky a jejich rodiny