Vyhledej
Zvičina > Sport > cyklistika

Cyklistický oddíl CarlaKupkolo přivezl medaile ze středečáku

Redakce / 8.11.2018, Dvůr Králové nad Labem
V sobotu 3. listopadu 2018 byl slavnostně zakončen Středeční pohár (středečák) v Polici nad Metují. Pro cyklisty v regionu se jedná o velkou událost: Středeční pohár je seriál 7 cyklistických závodů pro děti i dospělé, které se konají každou středu na různých místech zejména Jestřebích hor. Letos bylo nově jeden závod umístěn i do Dvora Králové.
 

FOTOGALERIE - Středeční pohár - slavnostní den

Tento podzimní seriál má své kouzlo - a mezi bonusy patří právě závěrečné vyhlašování výsledků celého závodu, které se letos nově uskutečnilo v Polici nad Metují. Odpoledne byl pro závodníky připraven poslední závod série: neklasifikovaná jízda v kostýmech v lese na Zdeřině, která měla letos podobu Pohádkového lesa. Rozhodně si ji užili i dospělí! Na startu byla i Sněhurka se 70 (!) trpaslíky na kolech. Dost bylo nejen zábavy, ale i dobrého jídla a pití. Slavnostní závěrečný večer se poté konal v Pellyho domu na náměstí. 

Zástupci dvorského oddílu CarlaKupkolo získali 4 cenné medaile, další do Dvora přivezl Jakub Hák, odchovanec dvorského oddílu, který však již jezdí za Jaroslav Kulhavy Cykling team.

  • Zlatou medaili získala v kategorii dívek do 5 let Mája Munzarová.
  • Stříbrnou medaili pro dvorský oddíl vyjezdil Jan Lukeš v kategorii Kadeti, kdy mu zlato vyfoukl Kuba Hák :-), a také Goliney Maryana v kategorii kadetky/juniorky.
  • Bronzovou medaili v kategorii 8-9 let získala Anežka Holanová, kdy jí stříbrná medaile utekla o nejmenší možný rozdíl.

Další skvělá celková umístění: 

Jan Kunc (muži) - 4. místo, Anna Benešová (žákyně II) - 7. místo, Jan Munzar (žáci I) - 7. místo, Matěj Holan (kluci 8-9 let) - 9. místo, 

V hodnocení týmů se dvorský oddíl dlouho přetahoval o třetí místo s vrchlabským, aby mu nakonec podlehl. 

Dvorský oddíl si však zasloužil ještě další tituly: šlo o druhý nejpočetnější cyklistický oddíl v letošním seriálu, kdy se na start alespoň jednoho závodu postavilo 16 členů oddílu. A ve svých řadách má dvorský oddíl i nejstaršího účastníka letošního seriálu: Jiřího Voňku (ročník 1954), který letos odjel 3 závody. 

Výsledky a průběh seriálu včetně krásných fotografií můžete zhlédnout na webu stredecnipohar.cz.

Kateřina Sekyrková


 

Související články
Středeční pohár horských kol bude mít letos poprvé závod i ve Dvoře Králové nad Labem na zcela nové trati!
Ve Dvoře Králové se chystá velká cyklistická událost! Čertovy hrady budou ve středu 3. října patřit horským kolům

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 498x
 
 
 
Zpět
14.01.2019 - Na silnice I/37 v části obce Kocbeře je ledovka, kamiony stojí. Zvýšená opatrnost doporučena na celých 24 hodin.
08.01.2019 - Silnice I/37 Trutnov - Jaroměř je v části Hajnice průjezdná se zdržením. Tvoří se kolony kvůli dopravním nehodám. Zjistěte si před cestou aktuální stav, případně zvolte cestu přes Hajnici, i tam však opartně.
08.01.2019 - Nemocnice Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, a. s. se dohodly s VZP na poskytování stávajícího rozsahu zdravotní péče v kraji do dalších let.
31.12.2018 - Dnes je uzavřen městský úřad ve Dvoře Králové. Úřední hodiny Krajského úřadu Královéhradeckého kraje jsou zkráceny na dobu 8:00 – 12:00 hod.

Kalendář akcí