Vyhledej
Šikovné nákupy
Zvičina > Sport > atletika

Výsledky Jaroměřského krosu - závody doporučuje i olympionička Blanka Paulů

Redakce / 9.04.2019, Jaroměřsko
V neděli 7. dubna 2019 se v Jaroměři-Josefově vydařil již 9. ročník jednoho z největších a nejkrásnějších krosových závodů v České republice. Celkem 450 závodníků si užilo za slunného počasí členitou a jedinečnou trať tvořenou z vysokých hradeb a tunelů pevnosti Josefov.
 

Výjimečné prostředí a skvělá organizace láká stále nové závodníky i ze vzdálenějších koutů. Nejpočetnější byla letos kategorie mladších žákyň, ve které zvítězila Aneta Benešová z Kolína neuvěřitelným časem 5:06 na 1370 m dlouhé náročné trati, a stala se tak zároveň přebornicí České obce Sokolské. Vítězkou v kategorii žen se stala Dagmar Kynčlová z Nového Města n. Metují. ”Líbí se mi, jak je trať variabilní, mám to tady moc ráda”, odůvodnila na stupních vítězů svoji účast v závodě. V seznamu závodnic nechybělo ani jméno legendární olympioničky Blanky Paulů, která vyhrála svoji kategorii a celkově mezi všemi ženami doběhla na krásném šestém místě. "Jsem tady teprve po druhé, protože jsem o tak hezkém závodě dříve nevěděla. Je to ale jeden z nejhezčích závodů vůbec - profilem tratí i organizačně. Určitě příští rok přijeďte také!”, vyzvala další bežecké nadšence. 

Termín na rok 2020Pokud se vám závod líbil, tak už nyní si můžete zadat do kalendářů datum neděle 5. dubna 2020 a nebo ještě lépe přidat se k události na Facebooku :-)


Výsledky všech kategorií jsou ke zhlédnutí zde.

Velkého překvapení se dočkal rozběh, ve kterém již tradičně startovali tělesně a mentálně postižené děti z místní speciální školy. Předběžci museli kapitulovat před nejrychlejším ze závodníků, který je nečekaně předehnal ještě před polovinou tratě a do cíle dobíhal za mohutného aplausu a skandování diváků.

Závod měl i svoji malou sportovní tragédii, která se odehrála v kategorii nejmladších žáků: jeden ze závodníků hned na startu upadl a přišel o botu. Za pomoci jednoho z organizátorů však opět do závodu vyběhl a do cíle šťastně dorazil - a nebyl poslední! Od pořadatelů pak obdržel zvláštní cenu. 

Skvělá organizace závodu je zásluha Jiřího Poura, který od počátku závod řídí a kterému pomáhá tým více než 20 lidí z TJ Sokol Jaroměř. ”Moc rád bych poděkoval našemu týmu, mezi které patří naši závodníci, trenéři a jejich rodiče. I díky nim to byl velmi povedený devátý ročník bez zranění,” zhodnocuje a přidává plány do budoucna: Na příští, jubilejní desátý ročník už nyní chystáme řadu změn a novinek. Zveme významné sportovní hosty, připravíme nové tratě zejména v kategorii Hobby a Hobby se psem. Celkově bychom zde v areálu pevnosti Josefov příští rok rádi přivítali minimálně 800 závodníků. Výhodou tohoto místa je totiž takřka neomezená kapacita a krásný přehled o celé trati i pro diváky" .

Příští závod se koná v neděli 5. dubna 2020 - událost na fcb zde.

Informace o závodu najdete i na sociálních sítích
Instagram: https://www.instagram.com/jaromerskykros/
facebook: https://www.facebook.com/JaromerskyKros/

Partneři
Závody pořádá tým dobrovolníků okolo úspěšných atletů Sokola Jaroměř. Ředitelem závodu je Mgr. Jiří Pour, který se dlouhodobě věnuje vedení tamní úspěšné atletické skupiny a sám je rovněž aktivním reprezentantem ve veteránských kategoriích na nejrůznějších běžeckých tratích.
Finančně závod podporuje zejména město Jaroměř a Královéhradecký kraj. Dále by se závod neobešel bez celé řady sponzorů, kteří pomáhají zejména drobnou materiální a technickou pomocí a občerstvením.

Jan Holan

FOTOGALERIE - Jaroměřský kros - děvčata 2010-2011

FOTOGALERIE - Výsledky Jaroměřského krosu: účast doporučuje bývalá olympionička

 

Související články
Jaroměřský kros se uskuteční již po desáté a s řadou novinek

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1792x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.
19.04.2021 - Od pondělí 19. dubna 2021 se provoz Městského úřadu Dvůr Králové nad Labem vrací do standardního režimu bez omezení. Stále však platí epidemiologická opatření.

InzerceVolná pracovní místa
Vedoucí sociálních služeb (Domov sv. Josefa, Žiraf)

Všeobecná zdravotní sestra (Léčebna zr. vad, DKnL)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)

Kuchař/ka (Domov důchodců)

Technolog (JUTA, a.s. DKnL)


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
1.01.2021 - 31.05.2021
ŽIJEME NA KRÁLOVÉDVORSKU
30.04.2021 - 31.05.2021
Vzhůru do Stínadel!
1.05.2021 - 31.05.2021
Májová labská stezka
8.05.2021 13:30 - 8.05.2021 18:00
JARNÍ BURZA ZAHRÁDKÁŘSKÝCH PŘEBYTKŮ
11.06.2021 19:00 - 12.06.2021 00:00
Disco Party 80ky 90ky