Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Sport > atletika

Sokolští atleti bilancují

Redakce / 16.10.2021, Dvůr Králové nad Labem
Sokolští atleti zahájili své tréninky již o letních prázdninách, kdy přes třicet účastníků absolvovalo tradiční soustředění. Tréninky pak již pokračovaly i během prvních podzimních závodů.

FOTOGALERIE - Sokolští atleti bilancují


Hned z kraje školního roku byly zahájeny atletické soutěže, do kterých nastoupila družstva přípravek, mladšího žactva a starších žákyň. 

14 dívek a chlapců pak odcestovalo do Brna, kde se zúčastnili tradiční akce Evropských dětských atletických her. Na těchto hrách se podařilo našim zástupcům dosáhnout mnoha nových osobních rekordů a také solidních umístění. Martin Palan si doskočil do výšky 148 cm pro 5. místo, Markéta Síbrová postoupila do finále míčku, kde obsadila rovněž 5. místo (42,47), Adéla Sedláčková výkonem 31,31 m obsadila 7. místo mezi čtyřicítkou oštěpařek, sedmý byl také Matěj Kubíček ve vrhu koulí (9,48), František Šturm zaběhl solidně 800 m (2:34,11) a obsadil mezi šedesátkou závodníků 11. místo, nové osobní rekordy si vytvořili M. Lukáš a M. Palan na 60 m, L. Vondroušová v běhu na 60 i na 800 m. K. Schreiberové uteklo finále míčku o 20 cm (33,58). Skončila 9. mezi šedesátkou závodnic. 

Je důležité dodat, že sedm z našich závodníků absolvovalo ještě před tímto závodem finále Odznaku všestrannosti, kde absolvovali deset náročných disciplín, takže jejich výsledky byly více než obdivuhodné, závodili přesně podle hesla: “Vždyť jsi sokol, to dáš!“ Naši atleti se neztratili ani na krajských přeborech, kde Tereza Grusová obsadila 3. místo v míčku (45,53), L. Vondroušová a A. Erbenová obsadily první dvě místa v kouli, M. Palan vyhrál dálku a M. Lukáš skončil třetí, M. Palan vyhrál dálku, N. Bořková byla v dálce druhá. M. Síbrová byla čtvrtá v oštěpu, když na třetí místo ztrácela 26 cm. Chlapecká štafeta (Palan, Lukáš, Holan, Erban) vybojovala bronzovou medaili v běhu na 4 x 60 m. Za zmínku stojí výkon O. Schreibera, který ač gymnasta, hodil v závodech mužů oštěpem 800 g 38,63 m, E. Špatenková pak oštěpem 600 g hodila v závodě žen 32,58 m.

V sobotu 25. září se konal na Novém Hrádku přebor župy Podkrkonošské Jiráskovy v přespolním běhu. Závodu se zúčastnilo ke stu závodníků od tří let po dospělé. Naši jednotu reprezentovalo 35 závodnic a závodníků, kterým se podařilo vybojovat devět zlatých medailí s titulem přeborníka župy – D. Hulíková, O. Seifrt, J. Janků, E. Erbanová, A. Rozinková, F. Šturm, T. Erban, K. Kubíčková a D. Hojný, šest stříbrných – L. Šecová, D. Práza, K. Štěpán, A. Holanová, J. Šturmová, M. Kubíček a čtyři bronzové medaile – M. Holan, M. Lukáš, M. Beranová a M. Beran. Blahopřání patří nejen medailistům, ale všem, kteří zvládli odběhnout svou trať na jedničku. Závod se vydařil, počasí nám přálo, a tak jsme si tuto tradiční sokolskou akci pořádně užili.

28. září se konalo mezikrajové atletické utkání mladšího žactva. Na tento závod byli nominováni dva žáci a tři žákyně z královédvorského Sokola. Naši zástupci se v závodu neztratili. Martin Palan poprvé na závodech překonal ve skoku dalekém pětimetrovou hranici a dolétl na 502 cm, čímž své maximum posunul o 25 cm a vybojoval třetí místo. Ve skoku vysokém tentokrát skočil 138 cm a bral 7. - 8. místo, doplnil také štafetu chlapců na 4x60 m, která zaběhla čas 32,96 s. Nele Bořkové se ve skoku dalekém dařilo, všemi skoky překonala dosavadní maximum, které nakonec překonala o 37 cm, když doskočila na 4,82 cm a obsadila třetí pozici. Markétce Síbrové se podařilo dostat do finále oštěpu, kde posledním hodem překonala svůj osobní rekord o 2,34 m, když hodila 28,76 m a obsadila 7.- 8. místo. Fanda Šturm zaběhl 1000 m za 3:15,82. S tímto časem se pohybuje Šturm v průběžných tabulkách kolem dvacátého místa. Anetce Erbenové se dnes sice nepodařilo překonat svůj osobní rekord, ale do bodování družstev se jí podařilo za výkon 8,91 přidat bod.

Naši závodníci svými výkony přispěli ke třetímu místu družstva Královéhradeckého kraje a odvezli si z Jablonce nad Nisou kromě pěkných sportovních zážitků krásnou bronzovou medaili.

První říjnovou neděli se konal krajský přebor atletických přípravek ve vícebojích, kterého se zúčastnilo také třináct našich malých závodníků. Počasí přálo, a tak si někteří na posledním závodě utvořili nové osobní rekordy. Více se tentokrát dařilo klukům, kteří vybojovali hned čtyři medaile. V nejmladší kategorii ročníku 2014 a mladší získal Ondra Seifrt, který je ročník 2015, stříbrnou medaili a Kubík Janků přidal bronz. Na čtvrté příčce zůstal o 19 bodů za třetím Vítek Šubr, pro kterého byly závody premiérou. V kategorii 2013 se prosadil Honzík Seifrt, který zabojoval a získal vytouženou zlatou medaili, Jára Špůr skončil na svých prvních závodech šestý. V kategorii 2012 obsadil třetí místo Dan Voborník. V kategorii 2011 skončil Viktor Baier o 16 bodů na 4. místě. V kategorii 2010 byl pak Tonda David 6. a Jonáš Dušek 16. Holčiček nastoupilo k závodu méně. V kategorii 2013 obsadila Bětka Šecová 8. a Maja Munzarová 11. místo. V kategorii 2011 byla Verča Tomášková 13. a v kategorii 2010 obsadila Anežka Špačková 8. místo.
Všem závodníkům děkujeme za výbornou reprezentaci našeho oddílu a medailistům blahopřejeme. Děkujeme rovněž všem dospělákům, kteří děti přijeli podpořit.
Závodní sezóna na dráze nám končí. Nyní se atleti přesunuli do sokolovny, kde bude probíhat zimní příprava.

Pavlína Špatenková

Související články
Sokolské ohlédnutí za rokem 2021
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 449x
 
Volná pracovní místa
Učitel 1. stupně ZŠ (ZŠ a PrŠ DKnL)


Pomocný kuchař/ka (Domov důchodců)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ Sch. sady)


Kalendář akcí