Vyhledej
Zvičina > Služby občanům > Technické služby

Videa z usazování vánočního stromu na náměstí TGM ve Dvoře Králové

Redakce / 24.11.2018, Dvůr Králové nad Labem
V pátek 23. listopadu byl na náměstí TGM ve Dvoře Králové převezen a usazen do speciální jámy desetimetrový stříbrný smrk z místní Bezručovy ulice. Dle slov ředitele technických služeb města Dvůr Králové Jana Horsáka bude vánoční osvětlení a ozdoby jen mírně doplněno ve srovnání s loňským rokem, kdy měl strom velký ohlas. Vánoční výzdoba je již ve městě připravena, slavnostní rozsívcení proběhne 2. prosince.
 

Strom ve Dvoře Králové nepatří určitě mezi nejvyšší v regionu, což je ovlivněno i tím, že se již nejedná o zakořeněný strom. Například v Libotově zdobí 22metrový živý strom. Živý vánoční strom mělo v plánu vypěstovat město na náměstí Václava Hanky, kde byl vánoční strom instalován v letech, kdy probíhala na náměstí TGM rekonstrukce. Bohužel malý strom byl poničen a vánoční výzdobu tohoto malého náměstí tak zachraňují světelné řetězy na listnatých stromech a na vánočním stromě umístěném na balkóně Hankova domu. 
U stromu ve Dvoře Králové bude opět umístěn Královédvorský betlém, který podle návrhu Taťány Ruprichové vyrobilo Design studio Dvůr Králové nad Labem Miroslava a Jaroslavy Fidlerových. 
Betlém bude však letos rozšířen o několik nových postav. 


ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU 

Samotné rozsvícení vánočního stromu se uskuteční první adventní neděli 2. prosince 2018 od 16:00 hod. na náměstí T. G. Masaryka. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení žáků královédvorské ZUŠ R. A. Dvorského, na dětský sbor Vítězňáček z Vítězné a s programem nazvaným Country Vánoce přijede brněnská folková kapela Poutníci. Chybět nebude ani tradiční ohňostroj, stánkový prodej adventního zboží a občerstvení. Svůj vánoční strom tradičně rozsvítí i občané v Žirči, ale i okolních obcích. 
Datum rozsvícení většinou připadá právě na tuto první adventní neděli, ale například Borovnice tuto událost naplánovala na pátek 30. listopadu.

Kateřina Sekyrková
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1356x
 
 
 
Zpět