Vyhledej
Zvičina > Služby občanům > Rozvoj regionu

Po Dvoru Králové následuje Hronov. Taxikář - další film mladých filmových tvůrců - přibližuje skutečnou událost. Účast na natáčení přislíbila i Lucie Bílá

Natáčení bude probíhat především v Hronově, dále také v Náchodě a v dalších městech regionu

Redakce / 18.02.2020, Aktualizováno , KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Poté, co mladí filmaři natočili v roce 2019 svůj celovečerní debut - film V zajetí sítě - ve Dvoře Králové n. L., se letos přesunuli na natáčení dalšího filmu na Náchodsko. Snímek s názvem Taxikář přiblíží skutečnou událost, která se právě na Náchodsku stala téměř před třemi lety a otřásla celým Českem.
 

FOTOGALERIE - Po Dvoru Králové následuje Hronov. Taxikář - další film mladých filmových tvůrců - přibližuje skutečnou událost

Scénář filmu s názvem Taxikář napsala Dagmar Kristýna Vlčková a příběh vypráví nejen osudy řidiče taxislužby, ale i zfetovaného muže, který chtěl za jízdy okrást a brutálně ubodat taxikáře. Taxikář se mu naštěstí ubránil, avšak muže několika ranami z pistole zastřelil. I přesto, že se taxikář bránil, byl dlouhé měsíce vyšetřován jako vrah. 

Příběh filmu se věnuje nejen samotné události a následujícím souvislostem, ale i životu útočníka a taxikáře před ní. Divákovi má snímek ukázat, jak slet několika náhodných a neplánovaných životních okamžiků dokáže změnit život. První část filmu, se tak věnuje především životním osudům útočníka, druhá pak životnímu příběhu samotného taxikáře. 

Cílem snímku je nejen vyprávět poutavý příběh, ale upozornit i na to, kde jsou hranice legální obrany. A přinést autentické svědectví o tom, jak vypadá život po tak traumatickém zážitku, kterým střetnutí s ozbrojeným útočníkem bez pochyby je. 

Režie se ujal mladý talentovaný student oboru multimediální tvorby Matěj Krátký, za objektivem kamery bude Matěj Danielčík. Producentem filmu je opět Roman Florian a koproducentské role se ujal skutečný taxikář, o němž příběh je - Petr Doležal. 

Hereckou roli přislíbil například Václav Kopta, jednu z rolí, policejního vyšetřovatele ztvární režisér a herec Tomáš Magnusek, roli právničky by si měla zahrát i zpěvačka Lucie Bílá. 

Mladí filmaři mají v tuto chvíli za sebou svůj první celovečerní snímek s názvem V zajetí sítě. Jeho premiéra se odehrála na podzim v královédvorském kině Svět a spolupracovali na něm i dvorské firmy a osobnosti. Jako námět si studenti v loňském roce vybrali téma, které je aktuální, a o kterém je potřeba z různých úhlů pohledu mluvit a upozorňovat na něj. Hlavním tématem se stala anonymita sociálních sítí. Dějová linka se točí i kolem otázky, jak nebezpečná může být práce investigativní novinářky. Film byl do kin po celé České republice uveden v říjnu loňského roku. 

Tvůrci se se svou prvotinou budou účastnit 22. ročníku Filmové přehlídky v Českém Těšíně - Kino na Hranici/Kino na Granicy. 

Václav Prouza, Kateřina Sekyrková


 

Související články
Ve Dvoře Králové nad Labem se bude točit studentský celovečerní film V ZAJETÍ SÍTĚ! Chcete se zapojit?
Premiéra filmu V Zajetí sítě zamotala divákům ve Dvoře Králové hlavy

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 4778x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět