Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Služby občanům > Rozvoj regionu

Kino svět pořizuje nový kinoserver, starý nestačí na současné filmy

Redakce, / 31.10.2023, Dvůr Králové nad Labem
V posledních týdnech trápí techniky i diváky v Kině Svět ve Dvoře Králové přes 10 let starý kinoserver. Kvůli technickým problémům bylo dokonce i předem zrušeno promítání jednoho filmu z programu.

FOTOGALERIE - Kino svět pořizuje nový kinoserver, starý nestačí na současné filmy


„V posledních 2 týdnech jsme museli zrušit promítání jednoho filmu a nedohráli kvůli technickým problémům dva filmy, z toho jeden dokument 10 minut před koncem. Vždy jsme nabídli vrácení vstupného,“ popisuje technické problémy Jana Kubcová, ředitelka Městského kulturního zařízení, pod které spadá i Kino Svět. 

Důvodem technických problémů je dle jejích slov čím dál větší kvalita dodávaných filmů, na které starý kinoserver nestačí. „Máme problém s filmy v kvalitě 4K. I když film předem vyzkoušíme a vyladíme případné problémy, tak se stane, že nás technika překvapí během promítání,“ vysvětlila ředitelka. Nový server plánovala pořídit příští rok z dotačního programu Státního fond kinematografie, ale aktuální situace ji donutila koupit jej již letos.

„Dle dodavatele by měl nový server dorazit do konce příštího týdne. Do té doby byl server techniky upraven tak, aby toto období překlenul a předešlo se tak problémům z minulého týdne,“ sdělila řešení ředitelka. Cena nového kinoserveru se pohybuje kolem 350 tisíc Kč. 

Když se v roce 2012 ukončila digitalizace královédvorského kina Svět, byl to velký přelom nejen pro místní. Za novými filmy se nemuselo jezdit do velkých měst nebo čekat zde na filmový kotouč, až objede jiná města. Digitalizace kina přinesla nejen vyšší komfort díky výměně sedaček, ale také vyšší návštěvnost. 

Například v Trutnově došlo k digitalizaci kina spolu s jeho rozsáhlou rekonstrukcí až v tomto roce.

Kateřina Sekyrková

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 359x