Vyhledej
Šikovné nákupy
Zvičina > Služby občanům > Hasiči

Zima se vrátila i na silnice. Kdo přezul, může mít problémy

Redakce / 8.04.2021, Trutnovsko a Úpicko
Řidiči musí počítat se zimními podmínkami na komunikacích nejen na horách. Své o tom ví řidič osobního vozu, který ve středu 7. dubna ráno havaroval na kluzké komunikaci mezi Trutnovem a Starým Rokytníkem. Při nehodě narazil do stromu.
 
Hasiči ze stanice Trutnov zajistili místo události, odstranili havarovaný vůz na kraj komunikace a po provedení úklidu předali místo zásahu policistům. Kluzkou silnici nahlásili silničářům. 
Jednu osobu si převzali do péče zdravotničtí záchranáři.

Po 8. hodině ranní se ve čtvrtek 8. dubna stala dopravní nehoda na silnici I/37 mezi Kocbeří a Výšinkou, která omezila dopravu na této hlavní silnici mezi Trutnovem a Jaroměří. Na fotce je vidět stav hlavní silnice. Dopoledne se přes Trutnovsko přehnalo několik silných sněhových srážek doprovázených prudkým nárazovým větrem, které údržbu komunikací komplikují. Kdy vyměnit pneumatiky

Ačkoliv vyhláška jasně říká, že je řidič povinen mít na svém voze obuté zimní pneumatiky v období od 1. listopadu do 31. března, nikde se nepíše, že 1. dubna musí mít nazuté letní pneumatiky. 
Přesto jarní období láká za hezkého počasí mnohé řidiče již k přezutí. Obecně se však doporučuje, aby o přezutí na letní pneumatiky začal řidič uvažovat, až když teplota vystoupá nad 8 stupňů po více než 5 dnů. A i tak rozhodně není s čím spěchat. Aktuální počasí nám dokazuje, že umí být v dubnu proměnlivé a zároveň i za slunného a teplého počasí mohou být zrádné úseky v lese, u řeky a obecně ve stínu, kam jarní sluníčko ještě nedosáhne. Odborníci říkají, že v přechodném počasí fungují zimní pneumatiky lépe než letní, takže ještě chvíli udržme zimní vybavení nejen ve svém šatníku, ale také na autě. 

Úprava silnic v Královéhradeckém kraji

Silničáři v Královéhradecké kraji jsou dle níže vyfocené situace propsané v aplikaci kraje stále v pohotovosti.Kateřina Sekyrková
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje, Fcb Bouračky kolem Miletína
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 646x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí