Vyhledej
Zvičina > Služby občanům > Hasiči

V soutěži ve vyprošťování zraněných účastníků dopravních nehod vyhráli hasiči okresu Trutnov

Redakce / 4.09.2020
Nejrůznější scénáře dopravních nehod s převrácenými auty, nárazy do stromů, na svodidla a uvnitř zranění lidé, kteří potřebují rychlou pomoc hasičů. Takový byl začátek každého z devíti soutěžních úkolů pro devět družstev profesionálních hasičů HZS Pardubického kraje a HZS Královéhradeckého kraje při regionální soutěži ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Akce se uskutečnila ve čtvrtek 3. září 2020 na náměstí T. G. Masaryka ve Dvoře Králové nad Labem.
 

FOTOGALERIE - V soutěži hasičů ve vyprošťování u dopravních vyhráli hasiči okresu Trutnov

Každé čtyřčlenné družstvo se muselo poprat s nelehkými, do posledních detailů propracovanými scénáři, kdy mělo za úkol v časovém limitu 20 minut vyprostit a předat do zdravotnické péče jednu zraněnou osobu. Hasiči přitom používali hydraulické vyprošťovací zařízení a další technické prostředky potřebné pro záchranu a vyproštění osob. Důležitá byla souhra týmu, komunikace, přesnost a správné rozhodnutí, jakou cestou se bude zraněná osoba vyprošťovat. Všechny týmy předvedly skvělé výkony s platnými pokusy. Z Pardubického kraje si nejlépe se zadáním poradili profesionální hasiči z územního odboru Svitavy, z Královéhradeckého kraje zvítězilo družstvo hasičů z územního odboru Trutnov. Vítězné týmy by měly postoupit na Mistrovství ČR ve vyprošťování u dopravních nehod, které se mělo původně uskutečnit letos, ale bylo přesunuto na příští rok.

Při slavnostním nástupu týmů pozdravili všechny účastníky hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán a starosta Jan Jarolím, pod jejichž záštitou se akce uskutečnila. Mezi hosty byli dále zástupci Parlamentu České republiky, města Dvůr Králové nad Labem, generálního ředitelství HZS České republiky a složek IZS. Během dne navštívil soutěž 1. místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček, který nejen předal ceny vítězným týmům, ale stihl si vyzkoušet práci hasičů při vyprošťování na vlastní kůži. Soutěž oficiálně zahájil a ukončil ředitel HZS Královéhradeckého kraje brig. gen. František Mencl.

O doplňkový program na náměstí se postaraly Dům dětí a mládeže Jednička a tým BESIP, který zároveň věnoval jedny z cen pro zúčastněné a vítězné týmy.

Zvláštní poděkování patří týmu rozhodčích a organizačnímu týmu složeného z příslušníků HZS Královéhradeckého kraje pod vedením ředitele územního odboru Trutnov plk. Martina Lelky a velitele stanice Dvůr Králové nad Labem npor. Zdeňka Šedivky. O bezproblémový průběh akce se postarala zejména pak technická četa složená z hasičů sloužících na stanicích Dvůr Králové nad Labem, Trutnov a Vrchlabí, pomoc při realizaci a likvidaci scénářů dopravních nehod zajistil Záchranný útvar HZS ČR. Akci podpořily společnost Magrix s.r.o., ZOO Dvůr Králové a společnost Dubea s.r.o.

Výsledky regionální soutěže:

HZS PARDUBICKÉHO KRAJE

  1. ÚO Svitavy
  2. ÚO Ústí nad Orlicí
  3. ÚO Pardubice
  4. ÚO Chrudim

HZS KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE

  1. ÚO Trutnov
  2. ÚO Jičín
  3. ÚO Rychnov nad Kněžnou
  4. ÚO Hradec Králové
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 689x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
inzerce
Volná pracovní místa


Referent VÚP (MěÚ Dvůr Král. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
1.09.2020 - 30.11.2020
Kamarádka knihovna
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020