Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Služby občanům > Hasiči

V Rokytnici v Orlických horách v noci shořela pila i s obytnou částí

Byl vyhlášen 3. stupeň požárního poplachu

Redakce / 19.07.2022, Rokytnice v Orlických horách - Orlické hory a Rychnovsko
V pondělí po 10. hodině večer a následně i v noci bojovali s velkým požárem profesionální a dobrovolní hasiči v Rokytnici v Orlických horách, když zasahovali u požáru objektu pily. Plameny se rozšířily i na obytnou část budovy.
Na místo vyslal operační důstojník jednotky nejprve z druhého stupně požárního poplachu, následně pak i jednotky z třetího stupně. Už při příjezdu hasičů na místo události byl požár v pokročilé fázi. 
Vzhledem k množství uskladněného hořlavého materiálu (např. dřevo, seno, tlakové lahve, svářecí soustava apod.) se dál rychle šířil i na obytnou část. 

Pohyb uvnitř objektu byl pro hasiče příliš nebezpečný, hasební zásah probíhal primárně zvenčí a za využití dýchací techniky, kdy pro dostatečnou zásobu a obměnu lahví do přístrojů přijela na místo posádka z centrální stanice Hradec Králové s protiplynovým kontejnerem. 

Dostatečné množství hasební vody bylo zajištěno z čerpacích stanovišť, která vznikla na blízkých rybnících. Při zásahu došlo k lehčímu zranění jednoho z dobrovolných hasičů, byl ošetřen na místě.

V noci docházelo k postupné redukci sil a prostředků, počet zasahujících jednotek se snížil z 13 na 5. 

V 04:35 ohlásil velitel zásahu likvidaci požáru, místo je ale stále pod dohledem. 

Příčina vzniku požáru nebyla prozatím stanovena, škoda se bude podle předběžného odhadu pohybovat v milionech korun. Za denního světla budou požářiště ohledávat vyšetřovatelé, přítomen byl již v noci i vyšetřovatel HZS, který bude zjišťovat příčinu a rozsah škod.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou, Hradec Králové, profesionální podniková jednotka ŠKODA Kvasiny, a dobrovolné jednotky – JSDH Vamberk, Říčky v Orlických horách, Pěčín, Rokytnice v Orlických horách, Slatina nad Zdobnicí, Bartošovice v Orlických horách. 
V rámci mezikrajské výpomoci byly z Pardubického kraje vyžádány jednotky HZS Žamberk a JSDH Žamberk, Kunvald, Líšnice, Klášterec nad Orlicí. 
Družstvo z centrální stanice Hradec Králové drželo zálohu na rychnovské stanici pro případ jiné mimořádné události.


Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 643x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí