Vyhledej
Zvičina > Služby občanům > Hasiči

V regionu se stále odstraňují následky bouře Sabine, nedoporučuje se vstup do parků a lesů

Redakce / 12.02.2020, Dvůr Králové nad Labem
I v průběhu úterý 11. února 2020, den po bouři Sabine, odstraňovali hasiči v Královéhradeckém kraji následky silného větru.
 
Jednotky požární ochrany zasahovaly na území celého kraje u 99 událostí, z toho se jednalo téměř v 80 případech o technickou pomoc při odstraňování popadaných stromů nebo jiných nebezpečných stavů způsobených nepříznivými povětrnostními podmínkami. U většiny událostí odstraňovaly profesionální a dobrovolné jednotky spadané stromy z komunikací a nebezpečně nakloněné stromy hrozící pádem. Hasiči dále pomáhali se zajištěním uvolněných střech, případně s likvidací stromů opřených o dráty elektrického napětí.

Zásahy v regionu
V rámci technické pomoci odstraňovali hasiči popadané stromy z komunikací a nebezpečné nakloněné porosty i v okolí Hostinného a Nemojova. 
Uvolněné střešní plechy nebo části střechy zajišťovaly jednotky v našem regionu v Dubenci a Dvoře Králové nad Labem.Omezení do parků a lesů
V Jaroměři i Hořicích se nedoporučuje vstup do tamních parků a lesů. 
Až do odvolání platí zákaz vstupu do Smetanových sadů v Hořicích. Velké škody napáchala Sabine i v lesích na Dachovech, kam se rovněž nedoporučuje vstup. Mnoho stromů není jen na zemi, ale různě zaklíněných mezi porost, vývraty hrozí i nadále díky podmáčené půdě.Kateřina Sekyrková
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje, horice.org, jaromer-josefov.cz
 

Související články
Julie vyhnala večer hasiče do terénu: řešili ucpanou kanalizaci i popadané stromy

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 6171x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí