Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Služby občanům > Hasiči

V náchodské Bělovsi hořel rodinný dům, škoda přesahuje milion korun

Redakce / 15.03.2023, Náchodsko a Broumovsko
V úterý večer zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči z Náchoda u požáru rodinného domu v části Běloves, ulice Na Rovince.

Už při příjezdu jednotek byl bungalov zasažen plameny v celém rozsahu, požár byl v pokročilé fázi
Hasiči se snažili oheň rychle lokalizovat, aby nehrozilo jeho rozšíření do okolí, kde stála mimo jiné blízko i budova mateřské školy

To se jim rychle podařilo, lokalizaci hlásil velitel zásahu už kolem 20:30 a další asi tři hodiny trvalo dohašování konstrukcí a vynášení uskladněných věcí z objektu. Likvidace požáru byla kolem 23:20. Dobrovolní hasiči pak dohlíželi na místo až do ranních hodin.

Při události byla zraněna jedna civilní osoba, byla v péči posádky zdravotnické záchranné služby.

Příčina vzniku požáru nebyla zatím stanovena, zjišťují ji vyšetřovatelé hasičů. Podrobné ohledání místa se uskuteční ve středu (15. 3.) za denního světla a po vychladnutí požářiště. Škoda byla předběžným odhadem stanovena asi na 1,5 milionu korun.

Na místě zasahovaly jednotky s pěti cisternami i automobilovým žebříkem. Hasiči využívali při zásahu dýchací techniku, její zásobu dovezl z náchodské stanice technický automobil chemický. 

Na zásahu se podíleli profesionální hasiči ze stanice Náchod a dobrovolné jednotky z Náchoda – družstva Běloves a město.

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
FOTO: Michal Fanta

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 110x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka 2. stupně ZŠ (Dvůr Králové n L.)

Uklízeč/ka (Domov důchodců)

Účetní (JUTA a.s.)Kalendář akcí