')
Vyhledej
Zvičina > Služby občanům > Hasiči

Při pádu větroně v Žirči se poškodilo jen letadlo

Redakce / 11.07.2019, Žireč
K pádu větroně při tradičním závodu větroňů Safari 2019 došlo dnes před 17. hodinou nedaleko letiště v Žirči. Pilot vyvázl bez zranění, přesto při události spolupracovaly všechny složky IZS.
 
Ve čtvrtek 11. července přijalo před 17. hodinou krajské operační a informační středisko hasičů hlášení řídícího letového provozu o letecké dopravní nehodě v katastru části Žireč. Nedaleko letiště mělo dojít k pádu větroně. Na základě oznámení byly zalarmovány čtyři jednotky požární ochrany. Na místě spolupracovaly všechny složky IZS. Dle zpráv hasičů byla po jejich příjezdu zajištěna jednu zraněná osoba a byla předána do péče záchranářů. Dále se jednotky postaraly o zabezpečení místa události, které si následně převzala policie. Okolnosti letecké dopravní nehody jsou předmětem vyšetřování. 

U události zasahovali profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem a JSDH Žireč, Hajnice a Bílá Třemešná.

Safari 2019Tradiční závod kluzáků pořádá na letišti v Žirči Aeroklub Dvůr Králové nad Labem jako 6. neoficiální mistrovství České republiky dvousedadlovek Safari 2019, a to od 29. června do soboty 13. července.

Jak naší redakci sdělil ředitel závodu Jiří Pešta, nic moc se při pádu nestalo - k události došlo při přistávání a pilot dle jeho slov není zraněn, došlo jen k poškození letadla. Soutěž tak bude pokračovat. Zítra čeká závodníky poslední letový den. Soutěže se účastní piloti ze zahraničí i Dvora Králové n. Labem včetně několikanásobné medailistky z mistrovství světa Jany Vepřekové.

Průběh závodu můžete sledovat zde.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

 

Související články
Letecká nehoda, tragická dopravní nehoda, záchrana zvířat a samozřejmě požáry.
Požár u Pecky hasilo letadlo z Jihlavy, hořelo i ve Vítězné
Dvoráci vybojovali medaile ve všech třídách soutěže Safari cup 2019
EDIT: U Trutnova se srazily ve výšce 700 m dva větroně. Oba piloti měli 73 let
Hledají se svědci nouzového přístání ultralightu v Chotěvicích

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1787x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.

Volná pracovní místa
Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí