Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Služby občanům > Hasiči

Odpolední bouřka v regionu za sebou opět nechala popadané stromy

Redakce / 1.07.2022, Dvůr Králové nad Labem
Páteční odpolední silná bouřka za sebou nechala nejen louže ve městech, ale také popadané stromy na komunikacích v regionu.

FOTOGALERIE - Bouře 1 7 2022 v regionu

Po poledni první předvídaná bouře region minula. Kolem 14:30 hod. přišla další, která již region zasáhla. 

Stromy popadané na dvě hospodářské budovy řešili hasiči z Pecky na dětském táboře v kempu v Pecce. Naštěstí pád stromu zde poškodil jen budovy.

Zcela neprůjezdná byla silnice mezi Miletínem a Zdobínem, částečně padlý strom omezil dopravu i u Choustníkova Hradišti na silnici I/37.

Dopravní nehoda se stala i na silnici 28444 u obce Kal, kdy pád stromů poškodil auto, to sjelo do příkopu. Silnice byla neprůjezdná na místě zasahovali hasiči i policie. 

Noční bouře strhla střechu

S extrémním výkyvy počasí hasiči bojují již od středy 29. června, kdy se v noci přes region přehnala silná bouře doprovázená silným větrem a lijáky. V Bílé Třemešné na Královédvorsku poškodil v noci vítr plechovou střechu na rodinném domě, profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem tam nyní pomáhají s jejím zajištěním.

Extrémní výstrahy meteorologů před řáděním bouřek se naštěstí v našem kraji naplno neprojevily, přesto bylo nahlášeno od večera 29. června do 30. června dopoledne asi 50 událostí, které vznikly vlivem deště nebo silného větru. Většinou odstraňovaly profesionální a dobrovolné jednotky hasičů stromy nebo větve ze silnic, v jednotkách případů šlo o čerpání vody či kontrolu ucpaných kanalizací. Nebyla hlášena žádná zranění. 

A jak to vidí hasiči?

„To se tak vrátíte ze zásahu, přijdete domů, dáte si zaslouženou sprchu a myšlenkami jste už téměř v posteli, aby si tělo už mohlo oddechnout a mezitím další SMS a poplach. Nestačíte se ani pořádně rozkoukat a už to berete nejkratší cestou do zbrojnice...KOPIS: prý spadlé stromy na komunikaci a auta stojí...venku tma, silně prší, hromy, blesky .... snažíte se pracovat rychle, ale bezpečně.... Vracíte se v půl druhé ráno domů, opět si dáte sprchu a zase už jste myšlenkami v posteli...v půl páté vám zvoní budík a vy musíte do práce... „(z fcb Hasiči Pecka)


Kateřina Sekyrková
Zdroj: FCB HZS KHK, hasiči Pecka, Bouračky kolem Miletína

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1427x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí