Vyhledej
Zvičina > Služby občanům > Hasiči

Jaroměřští hasiči zachraňovali psa v betonové rouře

Čtyřnohý průzkumník urazil kanalizací asi 200 metrů. Hasičům se jej podařilo najít a vyprostit.

Redakce / 1.05.2018
Zřejmě na průzkum se vydal v pondělí 30. dubna 2018 dopoledne pes, který vběhl do vodorovně položené betonové roury. Americký staford se vměstnal do kanalizace o průměru asi 40 cm, ale už se nemohl dostat ven. Majitelé nevěděli, jak mu pomoci, proto zavolali hasiče.
 

Na místo v části Úpská luka dorazila profesionální i dobrovolná jednotka z Jaroměře. Z počátku nebylo jasné, v jaké části kanalizační roury pes je. S určením místa mohla hasičům pomoci sondážní kamera, kterou dopravili na místo zástupci městských vodovodů a kanalizací. V tu chvíli už ale bylo jasné, kde se pes nachází. Ve stísněných podmínkách urazil asi 200 metrů, až se dostal do vyústění do zasypané betonové skruže, kde ho hasiči uslyšeli štěkat.

Aby se podařilo psa zachránit, musely začít zasahující jednotky betonovou skruž ručně odhrabávat. Kus betonu potom hasiči rozbili pomocí bouracího kladiva. To už se zatoulaný pes díval na denní světlo a hasiči je opatrně vytáhli ven. Zvídavého průzkumníka pak předaly jednotky do péče majitelům, kteří si zajistili prohlídku u veterináře.

Na místě spolupracovaly jednotky požární ochrany také s městskou policií a Policí ČR.


Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje 

 

Související články
Dopravní nehoda v Dolanech bez zranění osob

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 142x
 
 
 
Zpět
23.11.2018 - Na 31. zasedání Rady Královéhradeckého kraje se v pondělí 26. listopadu bude mimo jiné vybírat zhotovitel studie možností napojení města Dvůr Králové nad D11 (PZ Borek, PZ Zboží a ZOO) z MÚK Jaroměř - sever.
23.10.2018 - Personální agentura Addeco vydala zprávu, ve které tvrdí, že podzimní brigádnické práce (pokladní vybalování zboží apod.) v našem regionu letos budou odměněny 130 Kč/hod - je to o 8 procent více než loni. Tak good luck při hledání :-)

Kalendář akcí