')
Vyhledej
Zvičina > Služby občanům > Hasiči

Hořící nakladač ohrožoval v kravíně u Pecky více než stovku zvířat

Škoda byla předběžně vyčíslena na asi 900 tisíc korun

Redakce / 17.06.2019, Pecka - Jičínsko a Český ráj
V sobotu 15. června přijalo krajské operační a informační středisko po 13. hodině hlášení o požáru v objektu kravína v části Bukovina u Pecky. Na místo zásahu bylo vysláno celkem devět jednotek hasičů, kterým se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 30 milionů korun a více než 100 kusů dobytka
 

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Nové Paky a Jičína a dále JSDH Nová Paka, Pecka, Bělá u Pecky, Lázně Bělohrad, Stará Paka, Jičín a Horní Nová Ves.

Z objektu kravína bylo nutné evakuovat více než 100 kusů dobytka a jejich ošetřovatele. Osoby byly následně prohlédnuty zdravotnickými záchranáři, všechny byly v pořádku.

Průzkumem na místě události hasiči zjistili, že došlo k zahoření UNC nakladače. Požár jednotky lokalizovaly v 14:31 hod., hasiči ještě zkontrolovali objekt pomocí termokamery kvůli možným skrytým ohniskům. Likvidace požáru byla ohlášena těsně po 15. hodině. Dohlídku nad požářištěm prováděla následně dobrovolná jednotka z Pecky.

Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování. Předběžná škoda byla stanovena na 900 tisíc korun, přičemž vznikla škoda na samotném nakladači a také na budově. Díky zásahu jednotek požární ochrany se podařilo uchránti majetek za více než 30 milionu korun.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

 

Související články
V Horním Dehtově začal hořet autobus

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 67x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět