Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Služby občanům > Hasiči

Filipojakubská noc patřila letos pro hasiče mezi ty klidnější, o víkendu řešili i jiné věci

Redakce / 2.05.2022, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Nejen k požárům souvisejícím s pálením čarodějnic, ale také běžným situacím v kraji vyjížděli dobrovolní i profesionální hasiči během posledního víkendu.

Filipojakubská noc byla pod kontrolou

Hasičům lidé předem nahlásili na 30. dubna 2022 téměř 8000 pálení čarodějnic v našem kraji. U zhruba 150 z nich dohlíželi dobrovolní hasiči. 

Hasiči vyjeli celkem k 88 požárům, z toho jich přibližně polovina byla v přírodním prostředí, z čehož lze usuzovat, že nějakým způsobem souvisely s oslavami. Zbytečně hasiči vyjeli tento den 39x, což je asi o polovinu více, než je denní průměr. Počet požárů oproti minulým rokům nějak významně nevybočil z normálu, spíše byly oslavy čarodějnic z pohledu hasičů klidnější než v letech minulých.

Požár zemědělského stroje
V pátek 29. dubna byly tři jednotky hasičů zalarmovány kvůli ohlášenému požáru zemědělského nakladače. Stroj se podařilo částečně zahasit před příjezdem jednotek, ty pak provedly finální likvidaci, ochlazení a kontrolu nakladače. Hasiči dále zlikvidovali uniklé provozní kapaliny. Příčinu zjišťuje vyšetřovatel hasičů. Škoda je předběžně odhadnuta na 10 tisíc korun, uchráněné hodnoty představují asi 400 tisíc korun. K události byli vysláni profesionální hasiči ze stanic Dvůr Králové nad Labem a Jaroměř a JSDH Dubenec.

Požár hrabanky ve městě
Profesionální jednotka hasičů ze stanice Dvůr Králové nad Labem a JSDH Žireč uhasily v pátek odpoledne požár hrabanky pod stromem v Eklově ulici, jednalo se o zahoření menšího rozsahu.

Malé dítě zamčené v autě
V neděli 1. května profesionální hasiči ze Dvora Králové vyjeli kolem poledne na parkoviště místního obchodního centra, aby se pokusili otevřít zamčené auto, ve kterém sedělo malé dítě přivázané v autosedačce. Hasiče zavolali samotní rodiče, kteří se do auta nemohli dostat. Nedohašené pálení po kácení 
Tři jednotky hasičů byly vyslány 1. května později odpoledne k ohlášenému požáru v lesním porostu v katastru Bělá u Pecky. Jednalo se o nedohašené pálení po lesní těžbě na ploše asi 50x30 m. Při události nevznikla žádná škoda. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Nové Paky a JSDH Pecka a Nová Paka.


Kateřina Sekyrková
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje, redakce

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 237x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí