')
Vyhledej
Zvičina > Služby občanům

Chata v zahrádkářské kolonii Hrachovec u Hořic lehla popelem

Při požáru byla způsobena škoda asi 300 tisíc korun, nikdo nebyl zraněn.

Redakce / 4.07.2019, Hořice - Hořicko a Miletín
Požár chaty v zahrádkářské kolonii v lokalitě Hrachovec byl na krajské operační a informační středisko hasičů nahlášen ve středu 3. července 2019 ráno před 9. hodinou. Podle prvních informací z místa události se neměly v objektu nacházet žádné osoby a požár se začínal šířit na okolní porost.
 

FOTOGALERIE - Požár v kolonii u Hořic

Operační důstojník vyslal na místo události tři jednotky požární ochrany, profesionální z Hořic a dobrovolné z Hořic a Miletína. Při příjezdu hasičů na místo události byla již chata v plamenech, na likvidaci požáru byly nasazeny tři vodní C proudy a jeden vysokotlaký proud vody. 

Požár byl zlikvidován v 10:46 hod. Chata byla požárem zničena, ohořelá konstrukce se už při dohašování začínala bortit. Jednotky ji proto musely následně rozebrat a postupně dohašovat zbylá ohniska.

Na místo události byl povolán také vyšetřovatel hasičů, který zjistil, že za vznikem požáru stála s největší pravděpodobností nedbalost. 

Škoda, kterou plameny napáchaly, byla vyčíslena na 300 tisíc korun.

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje


 

Související články
Ve Dvoře Králové zcela shořela kůlna

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 61x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.

Volná pracovní místa
Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí