Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Služby občanům > Bezpečnost

Nové zkušební otázky čekají zájemce o řidičské oprávnění

Redakce / 9.09.2021, Dvůr Králové nad Labem
V rámci zkoušky z odborné způsobilosti žadatelů o řidičská oprávnění budou od 24. října 2021 zařazeny nové sady testů s 35 otázkami. Ty se zaměřují na řešení nyní častých situací na našich silnicích, jako je jízda u pruhu pro cyklisty či jízda za zhoršených povětrnostních podmínek.

Zájemci se s nimi mohu seznámit a vyzkoušet si je na webu noveotazky.cz.

Až 120 tisíc zájemců o řidičské oprávnění se každoročně setká s testovými otázkami ke zkouškám v autoškole. Nové otázky mají přiblížit žadatelům aktuální trendy v každodenním provozu. "Chceme jim ukázat co nejvíce situací, které je mohou potkat každodenně v provozu. Je větší pravděpodobnost, že pokud situaci uvidí na obrazovce, správně zareagují v provozu,“ vysvětlil význam změn Stanislav Dvořák, ředitel Odboru agend řidičů Ministerstva dopravy.

Mezi novinky na silnicích patří jízda automobilem v sousedství infrastruktury pro cyklisty či jízda za zhoršených povětrnostních podmínek, např. na sněhu.

Teoretické zkoušky žadatelů o řidičská oprávnění probíhají na počítačích v 206 obcích s rozšířenou působností po celé republice. Testy skládají žadatelé on-line v systému Ministerstva dopravy. Každý žadatel jimi musí projít. Každý žadatel je musí úspěšně absolvovat, aby mohl pokračovat v praktické části zkoušky, tj. v jízdách.


O projektu

35 nových otázek je součástí projektu Nová generace testových otázek pro žadatele o řidičské oprávnění (noveotazky.cz). Tvůrci předají ministerstvu do konce roku postupně celkem 100 nových textových a 20 animovaných dopravních otázek pro zkoušky v autoškolách. Ministerstvo je bude následně postupně nasazovat do ostrých testů. Společně tak reagujeme na vývoj v oblasti provozu na silnicích ČR. I první obrazové otázky si již lze otestovat na webu noveotazky.cz

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Ministerstvo dopravy


 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 710x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí