Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Galerie k článkům > Obchodní centrum Zálabí aneb větší průšvih než obvykle

Obchodní centrum Zálabí aneb větší průšvih než obvykle


Ukázka z Libčic nad Vltavou. Takto to vypadá, pokud někdo tovární, tedy industriální areál bere vážně a přistoupí k němu s pokorou. Toto není nutné v případě areálu TIBA, protože město má potřeby, které by zde mělo uspokojit, ale komín nám zůstává a je nutno připomenout, že TIBA je pro celou generaci našich obyvatel něco, čemu věnovali velkou část života. Mnohdy i celý jejich produktivní život. A tato generace je dnes v důchodovém věku a areál se měni v Lidl a parkoviště. Bez úcty či vzpomínky. Foto: Ateliér Atelier Hoffman

Slide1

etapizace Alešova

nahled

Studie od UNIT Architekti pro Kyje-Hutě v Praze, kde se město rozhodlo vybudovat zcela nové náměstí včetně domů a všeho, co k náměstí patří. Na zelené louce.

Náchod má brownfield. Náchod vyhlásil soutěž. Náchod získal návrh na jeho přestavbu. Dvůr má stejné možnosti a ještě větší potenciál. foto: CCEA MOBA

Ukázka toho, jak může vypadat nová ulice, která vede obyvatele, uživatele - prostě chodce - skrze území. I když je lokalita hustě zastavěná, projdete. Bez plotů.

Dolní Břežany jsou vesnice, která těží ze své polohy. Leží vedle hlavního města. To ale neznamená, že by jejich příklad nemohlo sledovat město jako jsme my. Jejich úspěch totiž tkví ve vedení města a osvícených úřednících. My nepotřebujeme osvícení, stačí nám dohlédnout za špičku svého nosu a říct si, že není třeba opakovat chyby ale lepší je sledovat dobré příklady.

Zobrazeno 48x

Související články
Lidl žádal znovu o vydání povolení na stavbu nového obchodního centra. Zareaguje město na nový projekt?
Obchodní centrum Zálabí aneb větší průšvih než obvykle

Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí