Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Názory/fotky/videa > Kateřina Sekyrková

Trocha volebních statistik - aneb co nám říkají čísla

Redakce / 7.10.2016, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Obsah svých sdělení měli politice šanci nám vysvětlit na besedách nebo prostřednictvím rozhovorů či televiznách duelů, ale určité informace nám podávají o volbách i čísla. A nezapomeňte, že když budeme mít na kraji zástupce přímo z Královédvorska, může tam za nás bojovat a hájit naše zájmy a potřeby. Když ho tam mít nebudeme, můžeme věřit ve spravedlivé fungování krajské mašinérie.

Strany a hnutí letos do krajských voleb podaly celkem 270 kandidátních listin. Je to o 20 více než při minulých regionálních volbách v roce 2012. 

Kandidátku zaplnillo na 100 % jen 5 ze 17 stran: ODS, ANO, TOP09, ČSSD, NEZÁVISLÍ.

Více než polovina kandidátů do krajského zastupitelstva je v Královéhradeckém kraji bez politické příslušnosti. Nejvíce svých členů (50, tedy 100 %) má na kandidátce ODS, nejméně (1) PATRIOTI.

Královéhradecký kraj patří mezi kraje, kde budeme mít při volbách nejmenší výběr - jen ze 17 kandidátek, o 2 méně než v posledních krajských volbách. Stejně je na tom Plzeňský kraj, naopak v Moravskoslezském kraji lidem zamotá hlavy 25 stran.

Celkem bylo přiděleno stranám 89 čísel, v Královéhradeckém kraji budeme volit jen zmíněných 17 z nich. Pokud vám tedy někdo poradí zaškrtnout č. 90, tak už s ním na pivo nechoďte. 

Seznam všech kandidátů včetně lidé z Královédvorska najdete v tomto seznamu

A k čemu že ty krajské volby jsou? 

Ve Dvoře Králové máme oblastní nemocnici zřízenou Královéhradeckým krajem.

Město protínají krajské silnice.

Máme zde střední školy, jejichž zřizovatelem je kraj.

Máme zde instituce a ogranizace, které byly zřízeny krajem:  „Oční” škola, Dětská léčebna Les Království, Dětské centrum a také ZOO Dvůr Králové. 

Kraj je silným partnerem města v oblasti sociální.

A je toho více. 

Už jste rozhodnuti? Už víte, kdo na to má za nás na kraji bojovat, denně vcházet do těch správných dveří a prosazovat naše zájmy?

 
Vaše komentáře
Nemocnicevolič, 7.10.2016 08:25, Reagovat
Varování!
Podívejte se při svém rozhodování, koho volit, na jednotlivé volební programy. ANO má ve svém programu i heslo "Každý okres musí mít svou nemocnici se základními obory a každá nemocnice by měla být specializovaná na to, co v sousedním okrese neumějí."
Která asi v našem okrese zůstane? Ta větší, Trutnov. Z toho mi vyplývá útlum a zrušení naší nemocnice! Mám tedy jasno, tohle NECHCI!
Re: Nemocnice7.10.2016 09:04, Reagovat
v tom případě hesla ANO nekorespondují s investicemi jejich členů...
Re: Re: Nemocnice7.10.2016 12:40, Reagovat
Tak to v té jejich firmě mají asi trochu nepořádek a jeden neví, co dělají další.
Re: Re: Re: NemocniceLK, 16.05.2017 19:59, Reagovat
Již žádné ANO !!!

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 718x
 
17.07.2023 - Od 27. července do konce října bude uzavřená výpadovka z Trutnova na Jičín kvůli opravě mostu ve Volanově. Objízdná trasa povede přes Hostinně, místní budou moci projekt po místní komunikaci.
24.05.2023 - U jičínské nemocnice vznikne nový pavilon psychiatrie spojený se dvěma podzemními patry pro parkování.
22.05.2023 - Informujeme o výluce traťové koleje v úseku Hostinné - Kunčice nad Labem - Vrchlabí ve dnech 29.5. - 15.6.2023.

Kalendář akcí