')
Vyhledej
Zvičina > Názory/komentáře > Jan Holan

S ďáblem se nikdy nejedná!

Redakce / 23.03.2017, Dvůr Králové nad Labem
Ve Dvoře Králové je k dispozici prostor o celkové rozloze 900 m2, vhodný jak pro nyní plánované muzeum textilu, tak pro komunitní centrum, na které se již vypracovala studie za 266 tisíc. Samotná nová budova komunitního centra měla stát přes 30 mil. Kč. K tomuto objektu v těsné blízkosti centra přiléhá i volná plocha vhodná pro parkoviště o ploše 2700 m2, tedy pro cca 80-100 aut, nebo poměrný počet autobusů.
 
Tedy přesně to, po čem všichni ve městě voláme. Nehledě na to, že to je těsně vedle Juty, která rovněž řeší parkování svých zaměstnanců. To vše je pouhých 60 m od náměstí Odboje, 180 m od Hankova domu a 260 m od náměstí TGM. To vše je k dispozici za cenu v místě celkem běžnou, či spíše nižší. A považte, ani není nutné to zaplatit najednou. 
Má to ale jednu zcela zásadní vadu! Dům totiž patří bývalému místostarostovi Janu Bémovi, který v něm měl ještě před svojí politickou kariérou obchod s nábytkem (a nyní opět). Je tedy přinejmenším laciné podezřívat jej ze spekulací využívajících politické postavení.

Ano víme - Pro textilní muzeum se nyní našlo pravděpodobně vhodnější místo na SŠIS. O komunitním centru se pomaličku mluvit přestává (740 tisíc Kč na projekt byl z letošního rozpočtu rozdroben na jiné investice). Dávám to sem jen proto, že se prozatím nikdo z vedení města ani z dopravní komise s majiteli domu ani pozemku o nabídce nebavil. Na zastupitelstvu nebyl tento návrh schválen. Jak tedy vedení města situaci s parkováním - zejména autobusů - či nápad komunitního centra řeší?! Mají v šuplíku nápad na zbourání bloku domů vedle náměstí? Bude parkovací dům někde pod Valovkou? Nebo podzemní parkoviště pod náměstím?

Zeptejte se toho vašeho zastupitele, zda je v pořádku smést i opodstatněné návrhy bez jednání ze stolu jen proto, že s nimi má něco společného bývalý místostarosta.

Jan Holan 

 

 
Vaše komentáře
plány25.03.2017 12:07, Reagovat
To nejsou plány, to je diskuse o možnostech. Přednesl je pan Bém na zastupitelstvu.
O.Benešová, 24.03.2017 19:00, Reagovat
Jakpak si něco plánujete na cizím pozemku?
 
 
Přečteno 2346x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět