Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Krimi

EDIT: Pátrání bylo odvoláno, pohřešovaná seniorka byla nalezena

Redakce, / 22.11.2023, Královédvorsko
Policisté i hasiči se dnes v pátrání po pohřešované seniorce ze Dvora Králové zaměřili na Labe. Dle slov tiskové mluvčí byla pohřešovaná žena právě v rámci dnešní pátrací akce nalezena - bohužel bez známek života.

FOTOGALERIE - Policisté i hasiči se dnes v pátrání po seniorce zaměřili na Labe


Místo nálezu nebylo médiím sděleno, souviselo však s dnešní pátrací akcí, kdy dvě desítky policistů, policejní psovodi a potapěči z Královéhradeckého a Olomouckého kraje ve spolupráci s dobrovolnými hasiči dnes pátrali po pohřešované seniorce v korytě řeky Labe. Povodí Labe kvůli této akci snížilo průtok pod přehradou Les Království, a hladina řeky tak klesla přibližně o metr. V plánu bylo ohledat koryto řeky ze Dvora Králové až po Jaroměř. 

Koryto Hartského potoka, který protéká Dvorem Králové od městské nemocnice až po Hrubá luka a poté se vlévá do Labe, bylo cílem pátrání v úterý 21. listopadu. 

Jak nám potvrdila por. Šárka Pižlová, Dis, tisková mluvčí Policie ČR pro Trutnovsko, policisté ani hasiči nenašli do dnešního dne žádné stopy po pohřešované. Proto se dnes zaměřili na řeku Labe a požádali o součinnost Povodí Labe.

Dále se v případě pokračování pátrání počítalo ještě dnes s prohledáním míst podél železniční tratě vedoucí nad Dvorem Králové, vlakové soupravy kvůli tomu sníží ve vybraných místech rychlost.

Pátrání po 79leté paní Exnerové ze Dvora Králové začalo ve čtvrtek 16. listopadu. Hledání pohřešované bylo inzertní již od prvních hodin včetně první noci, kdy klimatické podmínky ve Dvoře Králové byly náročné a byla naděje, že v případě včasného nalezení by se předešlo podchlazení seniorky. Do pátrání se zapojily desítky policistů, psovodi, hasiči hledali i ve vodě, nasazen byl vrtulník se zařízením Agáta, který v nepřístupném terénu může najít osoby podle zapnutého mobilu. 

"Chtěli bychom poděkovat všem záchranným složkám, dobrovolníkům a každému, kdo se podílel na hledání i na podpoře při hledání. Babička byla neuvěřitelně čilá na svůj věk, taková naše turistka," vzkázal veřejnosti za rodinu zemřelé Jan Mareš, vnuk pani Exnerové.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Policie ČR

Foto: Policie ČR

Související články
Policisté v současné době intenzivně pátrají po 79leté ženě ze Dvora Králové nad Labem
Pátrání po pohřešované ženě ze Dvora Králové dnes pokračovalo
"I když šance už jsou malé, my stále doufáme," vzkázal vnuk pohřešované seniorky ze Dvora Králové
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 13143x