Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Krimi

"I když šance už jsou malé, my stále doufáme," vzkázal vnuk pohřešované seniorky ze Dvora Králové

Redakce / 20.11.2023, Královédvorsko
Pátrání po 79leté seniorce ze Dvora Králové pokračuje již pátým dnem. Stále nebyla nalezena, a to ani přes zapojení stovky lidí z celého kraje - hasičů, policistů, psovodů i vrtulníku.


Pátrání začalo ve čtvrtek 16. listopadu 2023. 

Nejintenzivnější bylo hledání v prvních dnech včetně první noci, kdy klimatické podmínky ve Dvoře Králové byly náročné a byla naděje, že v případě včasného nalezení by se předešlo kritickému podchlazení seniorky. Velmi intenzivní pátrání proběhlo od Žirče až po Zvičinu, v okolí hřbitova, na Hrubých lukách v Žirči, prohledaly se i místní provozovny. Do pátrání se zapojily desítky policistů, psovodi, hasiči hledali i ve korytě řeky, nasazen byl vrtulník se zařízením Agáta, který v nepřístupném terénu může najít osoby podle zapnutého mobilu. Nikde ani stopy. 

Zástupce rodiny pohřešované nám sdělil, že celou situaci považují za zvláštní a nepochopitelnou. „Je to jako hledat jehlu v kupce sena, ale neztrácíme naději,“ napsal redakci kralovedvorsko.cz Jan Mareš, vnuk paní Exnerové (pohřešovaná), který komunikuje s veřejností i přes sociální sítě. „Zároveň všem děkujeme za vyjádřenou podporu a za to, že spolu s námi hledají. I když šance už jsou malé, my stále doufáme,“ vzkázal Mareš. 

Dle tiskové mluvčí trutnovské policie se po zmizelé stále pátrá, i když nasazení už není tak intenzivní jako v prvních dvou dnech. Přesto děkuje široké veřejnosti za sdílení informace a šíření povědomí o hledání místní osoby. 

Na náš dotaz, kdy případně i neúspěšné pátrání skončí, odpověděla, že pátrání končí až nalezením. „Nyní mají případ v gesci pátrači, kteří mají spisy otevřené i několik let,“ přiblížila práci policistů. 

Informace o pohřešované

Pohřešovaná Iva Exnerová, ročník 1944, která žije v královédvorské Preslově ulici, odešla z domova ve čtvrtek 16. listopadu 2023 v 8:30 hod. a od té doby je pohřešována. 
Ženě je 79 let, je cca 163 cm vysoká, pohublé postavy, má modré oči a rezavé krátce střižené vlasy. 
Na sobě má oblečenu zřejmě zelenou či světle béžovou bundu, plátěné kalhoty, čepici a sluneční brýle.

Pokud jste pohřešovanou seniorku zahlédli nebo víte, kde se v současné době pohybuje, kontaktujte prosím Policii ČR na bezplatné telefonní lince 158. 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: policie.cz

Související články
Policisté v současné době intenzivně pátrají po 79leté ženě ze Dvora Králové nad Labem
Pátrání po pohřešované ženě ze Dvora Králové dnes pokračovalo
EDIT: Pátrání bylo odvoláno, pohřešovaná seniorka byla nalezena
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 21750x