Vyhledej
Šikovné nákupy
Zvičina > Krimi

Policie zveřejnila první závěry ohledně loňské události v zábavním parku v Chlumci nad Cidlinou

Redakce / 8.03.2021, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Silný vítr převrátil nafukovací hrad i s dětmi loni v srpnu v zábavním parku v Chlumci nad Cidlinou. Ty z atrakce vypadly.

Vyšetřovatel z oddělení obecné kriminality územního odboru Hradec Králové v těchto dnech obvinil z trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti 51letého muže, který byl zodpovědný za provozování atrakcí v zábavním parku.

Je mu kladeno za vinu, že skákací hrad dal do používání, aniž by ho nechal po dovozu ze zahraničí schválit v České republice a byl v souladu s normou ČSN. Dále nerespektoval další důležitou povinnost spočívající v dodržování bezpečnostních požadavků, a to zejména v provozování této atrakce do síly větru 38 km/h. Vlivem silného větru, který v té době foukal rychlostí 52 km/h, a také špatným ukotvením se skákací hrad, na kterém bylo nejméně 7 dětí ve věku 3 -12 let, odtrhl od kotvících bodů. 

Následně se  převrátil,  vznesl do vzduchu i s dětmi a odlétl do vzdálenosti přibližně 26 m, kde dopadl a zastavil se o jiné pevně ukotvené skákací atrakce. Děti během letu a dopadu z hradu vypadly a utrpěly různá zranění, některá z nich byla následným lékařským posudkem kvalifikována jako těžká újma na zdraví. Zraněna byla i jedna dospělá osoba, kterou utržená atrakce srazila. Shodou náhod nedošlo k ještě závažnějším poraněním či úmrtí.

Muži, který porušil důležitou povinnost vyplývající z jeho postavení, funkce nebo uloženou mu podle zákona, čímž z nedbalosti způsobil těžkou újmu na zdraví, hrozí trest odnětí svobody od 6 měsíců do 4 let, nebo peněžitý trest.

Událost se stala ve středu 26. srpna 2020. Krátce před půl jednou odpoledne se zde uvolnila a převrátil skákací hrad - atrakce pro dětské návštěvníky. Na místě společně zasahovaly všechny složky IZS, které spolupracovaly na vyproštění osob, evakuaci a zajištění celého areálu, do péče záchranářů bylo na místě svěřeno 6 dětí. 

Kateřina Sekyrková

Zdroj: policie.cz


Související články
Silný vítr převrátil skákací hrad v Chlumci nad Cidlinou. Zraněno bylo sedm osob.
Loupež ve Dvoře Králové nad Labem
Vaše komentáře

Přečteno 610x
 
Hodnocení článku: