Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Co se děje > společenské akce

Noc venku ve Dvoře Králové nabídne opět pohled do bezdomovectví (24. listopadu 2022 od 17 hod.)

Redakce / 24.11.2022, Aktualizováno , Dvůr Králové nad Labem
EDIT - DOPLNĚNA AKTUÁLNÍ VIDEOPOZVÁNKA Z PŘÍPRAV :-) Ve čtvrtek 24. listopadu 2022 se ve Dvoře Králové nad Labem uskuteční již 9. ročník celorepublikové akce Noc venku. Právě ve Dvoře Králové se jedná o jednu z nejúspěšnějších akcí na podporu osob bez domova v rámci celé ČR.

Akce má v regionu benefiční a vzdělávací rozměr: jako vstupné zde slouží trvanlivé potraviny určené pro osoby v nouzi. Široká veřejnost má zároveň možnost se seznámit nenásilně s problematikou bezdomovectví a zkusit strávit listopadovou noc venku na veřejném prostranství. 

Letošní program začíná 24. listopadu 2022 v 17 hodin na náměstí Václava Hanky a v Hankově domě ve Dvoře Králové nad Labem a končí druhý den ráno tamtéž. Brzké ráno začíná tradičně společnou teplou snídaní a předáním certifikátů odvážným spáčům.

Program však nikdy není jen vážný: v sále Hankova domu doplní drobné odborné přednášky a studentské vstupy nebo moderované diskuse dobrá hudba a nebude chybět ani vyhodnocení dětské výtvarné soutěže (Mít své místo). V předsálí bude již tradičně prezentována tématika bezdomovectví a chudoby formou výstavy fotografií

Venkovní stany nabídnou aktivity týkající se sebezkušenosti, canisterapie, ukázky první pomoci. Občerstvení bude mít podobu opékání vuřtů, ale i chleba se sádlem, guláše či polévky. Zábavu doplní vystoupení dětské šermířské skupiny Legenda Aurea a další.  

Organizačně akci zaštiťuje Pečovatelská služba Města Dvůr Králové nad Labem ve spolupráci s dalšími místními organizacemi. Do 9. ročníku se zapojily i všechny mateřské, základní a střední školy ve Dvoře Králové nad Labem, VOŠZ a SZŠ Trutnov a DDM Jednička. 

Záštitu nad projektem převzal prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Ing. Jiří Horecký, Ph.D., MBA. Akci pravidelně podporují partneři z řad obcí, organizací, podnikatelů, městských organizací, fyzických osob. 

V České republice se letos koná 11. ročník. Dvůr Králové nad Labem se připojuje podeváté. Posledního ročníku Noci venku ve Dvoře Králové nad Labem se zúčastnilo asi 400 účastníků, na ulici přespalo 107 spáčů a vybralo se 1 700 ks trvanlivých potravin. 

Bližší aktuální informace o programu akce: https://www.facebook.com/nocvenku.dknl/


Pečovatelská služba Města Dvůr Králové nad Labem provozuje azylový Dům Žofie a Noclehárnu a od roku 2022 provozuje i ubytovnu a byty pro osoby v bytové nouzi. Akci vnímá jako další krok k vyvolání celospolečenské diskuse a změně pohledu místního společenství na bezdomovectví a hledání východisek ze samotného bezdomovectví.


 

FOTOGALERIE - Noc venku ve Dvoře Králové nabídne opět pohled do bezdomovectví (24. listopadu 2022 od 17 hod.)

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 532x
 
17.07.2023 - Od 27. července do konce října bude uzavřená výpadovka z Trutnova na Jičín kvůli opravě mostu ve Volanově. Objízdná trasa povede přes Hostinně, místní budou moci projekt po místní komunikaci.
24.05.2023 - U jičínské nemocnice vznikne nový pavilon psychiatrie spojený se dvěma podzemními patry pro parkování.
22.05.2023 - Informujeme o výluce traťové koleje v úseku Hostinné - Kunčice nad Labem - Vrchlabí ve dnech 29.5. - 15.6.2023.

Kalendář akcí