Vyhledej
Zvičina > Co se děje > hudba

Trumpetista Jiří Houdek a varhaník Petr Čech vystoupili na festivalu Hudební léto Kuks

Redakce, / 6.07.2020
Osvědčené spojení trubky a varhan přilákalo na druhý koncert 11. ročníku mezinárodního hudebního festivalu „Hudební léto Kuks“ množství posluchačů. Na rozdíl od zahajovacího koncertu celého festivalu, který se konal v kostele Církve československé husitské ve Dvoře Králové nad Labem, se festival vrátil do svého tradičního prostředí v Kuksu, do kostela Nejsvětější Trojice. Interprety koncertu 4. července 2020 byli trumpetista Jiří Houdek a varhaník Petr Čech. Oba patří ve svém oboru k naší absolutní špičce, výčet jejich úspěchů by byl velmi dlouhý.
 
První polovina programu se nesla v Trumpetista Jiří Houdek na festivalu Hudební léto Kukstradičnějším duchu, posluchači měli možnost vyslechnout si osvědčená díla, především úvodní Preludium z Te Deum M. A. Charpentiera nebo Sonátu g moll Pavla Josefa Vejvanovského. Skladby pro trubku a varhany střídaly sólové varhanní vstupy s díly N. Bruhnse a J. S. Bacha. Druhá polovina koncertu pak přinesla dramaturgické překvapení, vedle Vodní hudby G. F. Händela (Suita pro trubku a varhany) to bylo především netradiční zpracování Smetanova Vyšehradu -  Fantasie na jeho motivy od Josefa Kličky a Koncert pro trubku a varhany Vincenza Belliniho, kterého vnímáme především jako operního autora.

Trumpetista Jiří Houdek a varhaník Petr Čech na festivalu Hudební léto KuksInterpretace všech těchto náročných hudebních děl byla mistrovská, což potvrdil nadšený závěrečný potlesk, na který oba interpreti reagovali populárním přídavkem – Ave Maria od Franze Schuberta.
Nezbývá, než se těšit na další koncert festivalu Hudební léto Kuks, který se bude konat na stejném místě v sobotu 18. 7. v 18.00 hodin a vystoupí na něm sólistka drážďanské Semperovy opery Štěpánka Pučálková a varhanice Michaela Káčerková.

PhDr. Petr Mádle

Foto: Miloš Šálek

FOTOGALERIE - Trumpetista Jiří­ Houdek a varhaník Petr Čech vystoupili na festivalu Hudební léto Kuks

 

Související články
Sólistka drážďanské opery Štěpánka Pučálková vystoupí 18. července 2020 na festivalu Hudební léto Kuks
Mezzosopranistka Štěpánka Pučálková a varhanice Michaela Káčerková se představily na festivalu Hudební léto Kuks

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 598x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět