Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Co se děje > hudba

Adventní koncerty Královédvorského chrámového sboru a Štědrovečerní zpívání koled

Redakce / 7.12.2023
Jako každý rok v době adventní můžete slyšet Královédvorský chrámový sbor, a to nejen ve Dvoře Králové. Na podzim účinkoval v Praze na festivalu Dny soudobé hudby, ale vyjel i za naše hranice, konkrétně na Slovensko do krásného městečka Predmier, kde zpíval se slovenským operním pěvcem Gustávem Beláčkem a doprovodil slavnostní mši svatou na svátek sv. Gála. V půlce listopadu vystoupil sbor na koncertě v Brně v kostele sv. Leopolda.
V adventu bude možnost slyšet Adventní koncert 16. 12. 2023 - plakátKrálovédvorský chrámový sbor pod vedením sbormistra Víta Havlíčka na několika koncertech. Společně s Královédvorským chrámovým orchestrem půjde o koncert v sobotu 9. 12. od 17:00 hodin v kostele sv. Mikuláše v Hajnici a v neděli 10. 12. od 15:00 hodin v kostele Narození Panny Marie v Hlinsku v Čechách. Další víkend bude patřit Královédvorskému chrámovému sboru a orchestru ve Dvoře Králové, a to v sobotu 16. 12. od 16:00 hodin v kostele Církve československé husitské. Těsně před vánocemi zazpívá sbor v Kocbeřích v kostelíčku sv. Floriána, a to 21. 12. od 17:00 hodin. Vrcholem koncertů bude provedení mše od Jakuba Jana Ryby „Česká mše půlnoční“, zazní také skladby od Š. Brixiho, F. L. Gassmanna, C. Francka a dalších autorů. Sbor je také možno slyšet na Boží hod vánoční na mši svaté v Hostinném od 9:00 hodin. Více na www.kchs.cz.

Štědrovečerní zpívání koled ve Dvoře Králové 2023 - plakátKromě koncertů pořádá Královédvorský chrámový sbor ve spolupráci s městem Dvůr Králové nad Labem „Štědrovečerní zpívání koled“ u vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka ve Dvoře Králové nad Labem. Letos to již bude šestý ročník této milé štědrovečerní akce. Přijďte si s námi společně zazpívat vánoční koledy 24. prosince 2023 ve 23:00 hodin.
Přejeme krásný advent a příjemné prožití vánočních svátků.
Těšíme se na Vás!

Andrea Zaorálková

Související články
Sólista Slovenského národního divadla Gustáv Beláček zazpívá s Královédvorským chrámovým sborem na koncertu KPH
Královédvorský chrámový sbor uvede premiéru skladby Domus mea Martina Hyblera
Putování Královédvorského chrámového sboru (17) – Predmier
Putování Královédvorského chrámového sboru (18) – Brno
Červnové koncerty Královédvorského chrámového sboru a orchestru (7. a 9. června 2024)
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 2507x
 
22.07.2024 - Pozor na odkloněnou trasu na železniční trati Prahy - Hradec Králové - Trutnov: rychlíky linky R10 budou během plánované výluky zastavovat místo stanice Praha-Libeň ve stanici Praha-Vysočany od úterý 16. července nepřetržitě do soboty 24. srpna 2024.
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Kalendář akcí