Vyhledej
Zvičina > Vzdělávání > základní školy > ZŠ a PrŠ Dvůr Králové

Sportovci z celého okresu se sjeli do Dvora

Redakce, / 18.05.2018, Královédvorsko, praktickaskola.kralovedvorsko.cz
Třikrát zdar jste mohli zaslechnout v úterý 15. května 2018 na letním stadionu ve Dvoře Králové nad Labem. Neslyšeli? Zaznělo totiž na zahájení i ukončení okresního kola atletického čtyřboje žáků speciálních škol.
Tento den se do Dvora sjeli sportovci z Vrchlabí, Dolního Lánova a Úpice a spolu ještě se žáky Základní školy a Praktické školy Dvůr Králové nad Labem se utkali v několika disciplínách. Každého čekal běh na 60 metrů, skok daleký, hod kriketovým míčkem a dlouhý běh – dívky 800 m a pro chlapce 1500 m.

Všech osmnáct sportovců hrálo celou dobu fér, dali do svých výkonů vše, co mohli, a věřím, že všichni netrpělivě očekávali vyhlášení výsledků.

Mezi dívkami zvítězila Erika Husárová z Dolního Lánova, na druhém místě se umístila Marie Šmatárová ze Dvora Králové nad Labem a bronzovou příčku obsadila Marie Miková z Dolního Lánova.

Z chlapců se vítězem stal Filip Ringl ze Dvora Králové, stříbrný byl Dominik Husár z Dolního Lánova a třetí místo získal také „Lánovák“ Jiří Gabor.

Celá tato vítězná šestka se utká s dalšími sportovci ve čtvrtek 24. května na krajském kole. Držte jim taky palce, ať se dostanou na tu vysněnou „republiku“.