Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Vzdělávání > základní školy > ZŠ speciální Diakonie Dvůr Král. n.L.

Jak plyne život v naší škole - ZŠ speciální Diakonie Dvůr Králové n. Labem

Redakce / 28.10.2020, Dvůr Králové nad Labem, zsdiakonie.kralovedvorsko.cz
Posláním naší Základní školy speciální Diakonie Dvůr Králové nad Labem je výchova a vzdělávání žáků s mentálním postižením, kombinovaným postižením, více vadami a autismem. Výuka probíhá ve dvou učebnách s výrazným individuálním přístupem.

FOTOGALERIE - Jak plyne život v naší škole...


Využíváme edukačních programů Městské knihovny Slavoj a Městského muzea. 
Jelikož jsme proškoleni v bazální stimulaci, uplatňujeme tyto prvky v hodinách. Logopedie na naší škole probíhá dvakrát do měsíce. 
Pro žáky vytváříme projektové dny a bloky, ať už tematické nebo ty, které se týkají státních svátků a mezinárodních dnů. 
Jednou měsíčně nás přivítá postava Malého prince, díky které se dostáváme do hlubin různých povahových rysů a vlastností. 
V rámci školní družiny nabízíme škálu zájmových činností. Letos jsme se účastnili regionální hry s názvem Toulky Královédvorskem a republikové hry Malování kamínků. 
Protože chceme pomáhat tam, kde je třeba, chodíme pravidelně venčit pejsky z psího útulku našeho města Dvora Králové. 
V loňském roce jsme poprvé vystoupili na vánočním koncertě v kostele Českobratrské církve evangelické, který sklidil velký úspěch. 
„Předvánoční spaní ve škole“ byla krásná akce pro všechny naše žáky. V březnu jsme uskutečnili první Jarní tvořivé dílny pro MŠ Slunečnou. 
Využíváme plaveckých výcviků v Trutnově a Nové Pace. V podzimních a jarních měsících jezdíme na hipoterapii do Svobody nad Úpou. Celoročně jednou v měsíci k nám dochází canisterapeutka, protože dotek se zvířetem je potřebný a kouzelný. 
V plánu je využití caviaterapie, jedná se o léčebný dotek s morčetem. Jelikož se snažíme o vyšší informovanost našich obyvatel a tím i vzbuzení zájmu veřejnosti, zajistili jsme propagaci naší školy v místních novinách a portálu Královédvorsko. 
Rozšířili jsme působení našich nástěnek, první spatříte vedle restaurace Country, nově druhou v obchodu Avena. 
Vyjednali jsme pravidelnou výzdobu chodeb rehabilitace – poliklinika Městské nemocnice a.s. výtvory našich žáků. 
Zimní ozdravný pobyt na Benecku a letní ozdravný pobyt na Slovensku v termálních koupalištích jsou velmi příjemnou tečkou za školním pololetím. 

Přijďte se k nám podívat na den otevřených dveří v úterý 23. února 2021.

Mgr. Tereza Kumprechtová
Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr K. n. L.

Další články Základní škola speciální Diakonie ČCE Dvůr K. n. L.

Související články
Dnes (21. září) je Mezinárodní den Alzheimerovy choroby. Podívejte se na velké video s rozhovory s pacienty i pečujícími
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 612x